تعداد بازدید: ۲۹۸
کد خبر: ۲۰۵۰۰
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۰ - 2024 23 June
نویسنده : عصر ایران 

🔹مسعود پزشکیان، از معدود سیاستمداران ایرانی مأنوس با نهج البلاغه حضرت علی علیه السلام است. از این رو، در "زیاده عرضی نیست" امروز اشاره ای می کنیم به سخنی از مولا که فرمودند: "خیر الکلام، ما قلّ و دلّ" (بهترین کلام آن است که مختصر و مفید باشد).

🔹در مناظره سوم، پزشکیان سخنی گفت که مصداق بارز این روایت است؛ آنجا که زاکانی به  او گفت: "من نمی گذارم تو رئیس جمهور شوی" و پزشکیان پاسخ داد که با این حرف، "یا جای خدا نشسته ای یا جای مردم!"

🔹به جرأت می توان گفت که تمام حرف های گفته شده در این مناظره و بلکه همه مناظره ها توسط همه کاندیداها و از جمله خود پزشکیان یک طرف و این سخن او یک طرف و اگر تا انتخابات نیز سخنی دیگر نگوید حرجی نیست چرا که همه سخن را در یک جمله مختصر و مفید بیان کرده است.

🔹این، ام المصائب ایران و ریشه همه دردهای مردم ایران است که گروهی خود را یا جای خدا می پندارند یا جای مردم و با این توهم، خود را مالک سرنوشت مردم ایران می دانند و محق و مختار برای هر گونه تصمیم گیری برای آنها!

🔹حل مشکلات این سرزمین نیز دقیقاً از همان جایی شروع خواهد شد که اینان سر جای خود بنشینند و نه جای خدا و نه جای مردم ؛ و آن گاه ایران، نفسی تازه خواهد کرد.

#زیاده_عرضی_نیست!

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها