تعداد بازدید: ۱۹۸
کد خبر: ۱۸۱۶۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۳ - 2023 01 October
بهنام اشرف یکی از دوستداران محیط زیست، به همراه دو تن از دوستان خود، ۷۰ کیلو زباله از منطقه پارک جنگلی جمع‌آوری کردند.
خبرنگار: مریم راوش

بهنام اشرف به همراه علی هاشمی‌فر و میثم کوهباد از ساعت ۸ صبح پنجشنبه ۶ مهرماه، در یک تلاش دو و نیم ساعته، حدود ۷۰ کیلو زباله را در یک شعاع ۱۰۰ متری جمع‌آوری کردند؛ هر چند که به گفته وی، مقدار زباله‌ها در این منطقه آن قدر زیاد است که جمع‌آوری همه آن‌ها بیش از یک ماه زمان می‌برد و نیازمند همکاری تعداد زیادی از دوستداران محیط زیست است.

به جز آن، متأسفانه برخی مواد پلاستیکی و نایلون‌ها که مربوط به سال‌ها پیش است، له شده و با دست زدن متلاشی می‌شود و جمع‌آوری آن‌ها کار ساده‌ای نیست.

اشرف همچنین ایده جدیدی را مطرح می‌کند: «همین طور که می‌دانید، در کشورمان خشکسالی است و به فضای سبز اهمیت کمی داده می‌شود. من و یکی از دوستانم تصمیم گرفتیم روز تولدمان در مناطقی از شهر درخت بکاریم. از شما درخواست داریم این کار جدید را به اشتراک بگذارید؛ مطمئنم خیلی از مردم استقبال می‌کنند که در روز تولدشان درخت بکارند و خودشان شاهد بزرگ شدنش باشند. این حس خیلی خوبی را القا می‌کند و می‌تواند فرهنگ فضای سبز شهر را ارتقاء دهد.»

در همین رابطه نظر شهردار نی‌ریز را جویا شدیم؛ حامد فرغت عنوان داشت: «پیشنهاد خوبی است؛ اما درختکاری باید با هماهنگی واحد فضای سبز شهرداری انجام شود تا درختان مناسب و در جای مناسب کاشته شوند. شهرداری برای تأمین نهال درخت هیچ مشکلی ندارد.»

اشرف با بیان این که دوست دارد این کار با یک فرهنگ‌سازی مناسب نهادینه شود، عنوان داشت: «دوستداران محیط زیست که تمایل دارند در برنامه‌های بعدی با ما همکاری کنند، می‌توانند از طریق شماره تلفن ۰۹۹۰۲۰۱۴۲۹۹  ارتباط بگیرند و هماهنگ کنند.»

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها