تعداد بازدید: ۱۰۷
کد خبر: ۱۸۱۱۵
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۶ - 2023 30 September
امام جمعه نی‌ریز با بیان این که تولد پیامبر در زمان اوج انحطاط اخلاقی آن زمان رخ داد، خاطرنشان کرد که وی به بانوان زمان خود عزت داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود حسینی در خطبه‌های نماز جمعه ۷ مهرماه، اظهار داشت: «تولد پیامبر در اوج پیشرفت علمی و از طرفی در زمان پایین‌ترین درجه اخلاق آن زمان رخ داد. در چنین وضعیتی، پیامبر رحمت ۲۳ سال زحمت کشید تا اوضاع را برگرداند و به جامعه و بانوان که دچار تبعیض بودند، عزت دهد.»

ایشان اضافه کرد: «اگر امروز کسانی طرفدار شعار زن، زندگی، آزادی هستند، بروند تاریخ را بخوانند که پیامبر رسم بد جنایتکارانه آن‌ها را از بین برد و با تلاش‌های بی‌شمار، جامعه را ساخت.»

خطیب جمعه نی‌ریز عنوان داشت: «در زمان خودمان هم مشابه زمان پیامبر، پیشرفت‌های علمی زیاد است؛ اما دنیای غرب از مشکل اخلاقی رنج می‌برد. وقتی پیشرفت اخلاقی در جامعه نباشد، همین وضعیت غرب پیش می‌آید و اگر به سمت اسلام ناب محمدی حرکت کنند، آن زمان جامعه آن‌ها اخلاقی می‌شود.»

وی دوران ۳۴ ساله امام صادق را دوران جهاد تبیین توصیف کرد و گفت: «هم‌اکنون نیز رهبر انقلاب این موضوع را بر همه ما واجب کرده است. دشمنان ما دست‌بردار نیستند و به لطف الهی همانند جنگ ترکیبی سال گذشته، زمین‌گیر می‌شوند. البته ما به حضور در صحنه و پشتیبانی از ارزش‌ها نیاز داریم. در این زمینه باید هوشمندی نیرو‌های اطلاعاتی را که جلوی شیطنت دشمنان و منافقان تفرقه‌افکن را گرفتند، بستاییم.»

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها