تعداد بازدید: ۷۶۳
کد خبر: ۱۰۴۶۸
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰ - 2021 31 August
به گفته مسئول داخلی پایگاه تجمیعی واکسیناسیون سالن عفاف، سیستم نوبت‌دهی این پایگاه کمک بزرگی به نظم‌بخشی و رضایت عمومی مردم کرده است.
غلامعباس بیات گفت: «واکسیناسیون کرونا هر صبح ساعت ۸ الی ۱۳ و هر عصر از ساعت 16 تا 20  انجام می‌شود. روال کار ما به این شکل است که افراد صبح با دستگاه نوبت‌دهی نوبت می‌گیرند. ما به آنهایی که نوبت گرفته‌اند می‌گوییم می‌توانند بروند کارشان را انجام دهند و برگردند و نوبت آنها حتی اگر رد شود، در همان شیفت صبح یا عصر سوخت نمی‌شود.»
 
وی افزود: «همیشه اول وقت شلوغ است. اگر مردم این پیشنهاد را بپذیرند، حجم کار ما هم پخش می‌شود و فشار اول وقت را نداریم. معمولاً ساعت یازده و نیم به بعد مرکز خلوت است. سعی ما بر آن است شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم که مردم با احترام بیایند و بروند.»
 
بیات با بیان این که یک سالن انتظار هم بیرون از سالن ورزشی عفاف تدارک دیده شده، عنوان داشت: «دو نفر ابتدای سالن تریاژ می‌کنند و چهار تیم دو نفره کار ثبت و تزریق واکسن را انجام می‌دهند.»
 
مسئول داخلی پایگاه تجمیعی واکسیناسیون سالن عفاف در مورد تعداد واکسیناسیون روزانه این پایگاه گفت: «تعداد واکسن‌هایی که تزریق می‌شود بستگی به گروه سنی اعلامی دارد. اگر نوبت اول باشند یا گروه سنی جدید اعلام کنند، معمولاً همان روز خیلی شلوغ می‌شود و تا ۱۵۰۰ دوز در روز تزریق می‌کنیم. اما روزهای عادی به طور میانگین ۶۰۰ دوز تزریق می‌شود.»
*****
ساعت 12:30 است و فقط 2 - 3 نفر مراجعه کننده در پایگاه واکسیناسیون عفاف حضور دارند.
 
ندا احسان‌الهی یکی از کسانی است که در این ساعت از روز  واکسن زده است. او به ما می‌گوید: «من صبح آمدم، شلوغ بود و فقط نوبت گرفتم. اما حالا که برگشتم خلوت است و بدون معطلی کارم انجام شد.»

ناصر حسین‌پور مستقیم از سرکارش در بیرون شهر به پایگاه تجمیعی واکسیناسیون عفاف آمده و بدون این که نوبت قبلی داشته باشد، به گفته خودش در مدت ۵ دقیقه واکسن زده است. 

خانم احسانی یکی دیگر از کسانی است که وارد سالن می‌شود. البته نه برای این که خودش واکسن بزند. او پدربزرگش را که قادر به پیاده شدن از خودرو نیست، برای تزریق دوز دوم واکسن آورده و ‌از مسئولان پایگاه تقاضا می‌کند که تزریق را بیرون سالن، کنار خودرو انجام دهند. آنها هم چون سرشان خلوت است می‌پذیرند و بدون معطلی انجام می‌دهند.
 
 
 
 
نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها