تعداد بازدید: ۱۴۷
کد خبر: ۱۱۸۸۸
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۸ - 2022 15 January
در مراسم نمازجمعه مطرح شد:
خطیب جمعه نی‌ریز خطاب به مسئولان گفت: بر خود ببالید که جوانانِ بسیجی، دانشگاهی و حوزوی از شما مطالبه‌گری می‌کنند
امید شهدان، نی‌ریزان فارس: 

حجت‌الاسلام سیدجواد فقیه در خطبه‌های نمازجمعه 17 دی، با تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرا(س)، گفت: «مهمترین خصوصیت آن حضرت مطالبه‌گری بود و با وجودی که در اَقلیت به‌سر می‌برد، مطالبه‌گری را ادامه داد.

لذا  فرماندار، نماینده‌مجلس و مسئولان ما افتخار کنند که مردم نی‌ریز مطالبه‌گری می‌کنند. مبادا به مردم اَنگ ضدانقلاب زده شود. گاهی اوقات آنها سؤالات و مشکلاتی دارند. مسئولان وظیفه‌شان این است که میدان را برای مردم  باز کنند تا بتوانند صحبت نمایند.»

وی با اشاره به سفر اخیر رئیس مجلس شورای اسلامی به شهرستان افزود: «دکتر قالیباف که رئیس قوه قانون‌گذاری کشور است، می‌گوید کشور وضعیت مطلوبی ندارد. وضعیت، وضعیتِ بغرنجی است و در گردنه دشوار اقتصادی به‌ سر می‌بریم؛ اما نباید ناامید بود. ایشان قول‌هایی به ما داد و ما هم مشکلات را به وی منتقل کردیم که هفته آینده درباره آن در تریبون نماز جمعه صحبت خواهیم کرد.»

حجت‌الاسلام فقیه گفت: «لازم است ما مردم هم تقوای اقتصادی داشته باشیم. همان گونه که زن و شوهری آمدند جهیزیه چندین نفر را تأمین کردند و بعضی‌‌ها زندانیان غیرعمد را آزاد کردند، چقدر خوب است ما هم اول زندگیمان این خرج‌ها را صرف کارهای خِیر کنیم تا دعای آنان بدرقه زندگیمان شود.»

وی در ادامه به مسئله اسراف پرداخت و گفت: «دیده می‌شود در مساجد و ادارات‌ شعله بخاری‌ها را زیاد می‌کنند و در مصرف گاز صرفه‌جویی نمی‌شود. چقدر زشت است برای یک کشور اسلامی که بگویند پرمصرف‌ترین یا به تعبیری بد مصرف‌ترین کشور دنیا است. روایت داریم اگر کشوری حتی حاصلخیز و نعمتهای خدادادی در آن فراوان بود، کسی حق ندارد اسراف کند.»

امام جمعه موقت نی‌ریز با اشاره به شهادت امیرکبیر و خدمات ایشان در زمان استبداد و استکبار، گریزی به اقتصاد زد و معنی لغوی آن را میانه‌روی نامید و تصریح کرد: « گفته می‌شود ۸۰ درصد اقتصاد ایران دولتی است؛ اما مابقی آن خصولتی است تا خصوصی. با توجه به این که انقلاب ما انقلاب پابرهنگان بود، اقتصاد را باید دست کسانی داد که طعم فقر را چشیده باشند. آن فقیر می‌فهمد که کارگر چه حالی دارد. آن کارخانه‌داری که از کارگری شروع کرده است، می‌فهمد که این کارگر حق بیمه و حق سنوات می‌خواهد.»

حجت‌الاسلام فقیه در جایی دیگر با اشاره به قیام خونین مردم قم در ۱۹ دیماه سال ۱۳۵۶ خورشیدی، گفت:« روزهایی که یوم‌ا... نامیده شده،‌‌ باید فراتر از اینها گرامی داشته شود تا مردم فراموش نکنند چه سختی‌ها کشیده شد تا این انقلاب به دست ما رسید.»

وی در ادامه، به سالگرد اولین اقامه نمازجمعه نی‌ریز به امامت آیت‌ا... فقیه اشاره کرد و از مردم و مسئولان خواست تا سنگر نمازجمعه را تقویت کنند.

امام جمعه وقت نی‌ریز گفت: «نمازجمعه متعلق به حزب و جناح نیست و متعلق به همه مردم است. زیرا نهاد ولایت بوده و سفارش قرآن و اهل‌بیت(ع) است که هرچه می‌توانیم نمازجمعه را به‌پا داریم. امیدواریم در کنار آن بتوانیم برای حل مشکلات مردم قدمی برداریم.»
نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها