تعداد بازدید: ۲۰۷
کد خبر: ۱۰۹۱۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۴ - 2021 17 October
یک درصد از زنان، پیش از سن چهل سالگی یائسه می شوند که به آن یائسگی زودرس می‌گویند. اگر این مشکل درمان نشود، پایین بودن میزان هورمون استروژن در چنین سنینی می‌تواند موجب پوکی استخوان شود و یا استخوانها را سست و ضعیف کند. 

در اینجا 7 نکته را می‌گوییم که اگر یائسگی زودرس برای شما رخ داد، باید آنها را مورد بررسی قرار دهید تا بهتر از خودتان مراقبت کنید:
1- در برخی از زنان، یائسگی می‌تواند خیلی زود رخ دهد. این زنان انتظار ندارند که در چنین سنینی با آن روبرو شوند؛ بنابراین برای آزمایش در این زمینه اقدامی نمی‌کنند.

2- این که چند سال صبر کنید تا این مشکل در شما تشخیص داده شود، احتمال این که در همان زمان کاهش تراکم استخوانی داشته باشید، 50 درصد است و تازه باید درمان را شروع کنید.

3- درمان با هورمونها به تنهایی ممکن است برای دست کم نیمی از زنان مبتلا به یائسگی زودرس کافی نباشد تا از کاهش تراکم استخوانشان پیشگیری کند.

4- علاوه بر استروژن و پروژسترون، به سایر شیوه‌های درمانی نیاز است تا از کاهش تراکم استخوان جلوگیری شود.

5- داروهای زیادی در بازار وجود دارد که همراه با هورمونها می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد تا از کاهش تراکم استخوانی پیشگیری شود.

6- داروی دیگری که گاهی همراه با استرژن و پروژسترون، برای زنان مبتلا به یائسگی زودرس تجویز می‌شود تا از کاهش تراکم استخوانی شان جلوگیری گردد، تستوسترون است.

7- شواهدی وجود ندارد که نشان دهد استروژن درمانی در زنانی که دچار یائسگی زودرس شده‌اند، خطر سرطان سینه را افزایش می‌دهد؛ یعنی تفاوتی با زنانی که عادت ماهیانه‌شان طبیعی است، ندارند.
نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها