تعداد بازدید: ۵۵۷
کد خبر: ۱۰۸۸۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۴ - 2021 16 October
امام‌جمعه موقت نی‌ریز خواستار انتصاب نی‌ریزی‌ها در استانداری و دقت بیشتر در انتخاب مسئولان شهرستان از جانب استاندار شد.
امید شهدان، نی‌ریزان فارس:
 ️
حجت‌الاسلام سیدجواد فقیه در خطبه‌های نمازجمعه 23 مهر، با گلایه از ارتباط نداشتن برخی مسئولان با امام‌جمعه و شرکت نکردن در نمازجمعه، این را یک معضل خواند و از استاندار انقلابی فارس خواست تا در انتصابات، از نیروی کارآمد استفاده شود.

وی افزود: «در چارت استانداری می‌بینیم اکثر هم‌استانی‌هایمان از لار و لامرد به کار گرفته می‌شوند؛ چرا از نی‌ریز کسی در استان استخدام نشود؟ ما می‌خواهیم همه نیروهای کارآمد در خدمت مردم باشند تا نی‌ریز به جایگاه اصلی خود برسد.»

امام جمعه موقت نی‌ریز به حضور رئیس‌جمهور در شیراز اشاره کرد و گفت: «ما پیشنهاد می‌کنیم استان فارس همانند سیستان و بلوچستان و خوزستان، استانی ویژه باشد. نگاه به پتانسیلهای فارس که می‌کنیم، می‌بینیم نسبت به ظرفیتهایش محرومیت دارد. بزرگترین قطب پزشکی، صنعتی و گردشگری کشور مربوط به استان فارس است؛ اما متأسفانه وضعیت خوبی ندارد. ان‌شاءا... با دولت آیت‌ا... رئیسی، تغییر و تحول اساسی در این زمینه شکل بگیرد. به فرمایش مقام معظم رهبری، برای اشتغال استان فارس همین صنعت گردشگری کافی است و نیازی به تاراج پوشش گیاهی و اکتشاف معدن نیست. امیدواریم این صنعت احیاء شود.»

حجت‌الاسلام فقیه به حضور معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در شهرستان و شرکت در جلسه شورای ‌اداری اشاره و خاطرنشان کرد: «در مورد فرهنگ و سهم و بودجه‌های آن اشاره کردم و پرسیدم سهم آموزش ‌و پرورش چقدر است؟ و سهم ورزش چقدر؟ می‌دانید که ورزش، هم فایده جسمی دارد و هم روحی و معنوی؛ ولی متأسفانه در کشور ما ضعیف است. بیشتر بیماریهای قلبی و افسردگی از تحرک نداشتن نشأت می‌گیرد.»

وی به روز جهانی نابینایان(عصای سفید) اشاره و تصریح کرد: «معلولان به ترحم ما نیاز ندارند؛ آنها را باور کنید. چرا فکر می‌کنیم معلولیت محدودیت است؟ باید به آنها احترام بگذاریم.»

خطیب جمعه نی‌ریز درباره روز صادرات گفت: «برنامه دولت جدید این است که تا سال ۱٤۰٤ وابستگی ما به نفت را قطع کند. صادرات به صورت کلی غیرنفتی می‌شود و دیگر با وجود تحریمها احتیاجی به نفت نخواهیم داشت.»

حجت‌الاسلام سیدجواد فقیه با اشاره به آغاز هفته وحدت، از افتتاح کتابخانه حوزه علمیه امام جعفرصادق(ع) خبر داد و ابراز امیدواری کرد: «طلاب، دانشجویان و مردم از ظرفیت این کتابخانه بهره ببرند.»


نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها