تعداد بازدید: ۷۷۹
کد خبر: ۹۹۹۴
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳ - 2021 17 June
انفجار باتری تلفن همراه که روی داشبورد و زیر نور آفتاب قرار داده شده بود، خودرو سمند را به آتش کشید.
به گفته مسئول واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نی‌ریز، ساعت 14 یکشنبه 23 خرداد، یک خودرو سمند در خیابان گردان کمیل بر اثر انفجار باتری تلفن همراهی که پشت شیشه و روی داشبوردش قرار داشت، دچار آتش‌سوزی شد. این تلفن همراه بر اثر شدت گرما داغ شده و این حادثه را رقم زد.

ابراهیم خیراندیش گفت: «هر چند اطرافیان به موقع رسیدند و با کپسول آتش‌نشانی آتش را مهار کردند، اما داشبورد و قسمتی از سقف دچار سوختگی شد و شیشه جلو خودرو شکست.

آتش‌نشانان هم با حضور در محل، خودرو  را  ایمن‌سازی و آن را از نظر احتمال وجود آتش نهفته بررسی کردند.»

وی افزود: «مردم باید در فصل گرما از قرار دادن گوشی تلفن همراه و یا هر وسیله باتری‌دار دیگر مثل اسباب‌بازی و حتی بطری آب در خودرو و بخصوص پشت شیشه جلو یا عقب خودداری کنند.»
*
خیراندیش همچنین به برخی دیگر از 22 عملیات هفته گذشته اشاره کرد: 

- ساعت 22:40 سه‌شنبه 18 خرداد، یک خانه به دلیل این که دو سر شیشه شیر برای ضدعفونی در کاسه آب جوش قرار داده شده بود و اهالی خانه قبل از ترک منزل فراموش کرده بودند گاز را خاموش کنند، دچار دودزدگی شد.

همسایه‌ها که دود را دیده بودند، با آتش‌نشانی تماس گرفتند و کارکنان آتش‌نشانی با ورود به منزل، نسبت به تخلیه دود با استفاده از سیستم تهویه اقدام کردند. 

- ساعت 12 شب 20 خرداد، آتش‌سوزی کوهستان در منطقه آبادزردشت، بالاتر از پل حاجی‌کرم مهار شد.

- ساعت 3:40 بامداد جمعه 21 خرداد، یک فروشگاه میوه و تره‌بار در خیابان امام حسین دچار آتش‌سوزی شد و مهار گردید.

- ساعت 18:40 روز بعد نیز یک پیک‌نیک (سیلندر گاز) که تازه شارژ شده بود، در حیاط منزلی در شهرک شهید رجایی آتش‌ گرفت و به سنگهای کنار دیوار آسیب زد و آنها را خرد کرد. این آتش‌سوزی نیز توسط آتش‌نشانان مهار شد.

- ساعت 13:40 یکشنبه 23 خرداد، یک تابلو برق در خیابان گردان کمیل دچار آتش‌سوزی شد. آتش‌نشانان با هماهنگی اتفاقات برق درِ تابلو را باز و آتش‌ را خاموش کردند. آنها قطعات معیوب را چیدند و تابلو را به اتفاقات برق تحویل دادند.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها