تعداد بازدید: ۸۲۹
کد خبر: ۹۹۴۲
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۷ - 2021 07 June
آخرین خبرها از:
دو کارگر کارخانه رینگ‌اسپرت در حادثه آتش‌سوزی دچار سوختگی شدید شدند.
به گفته مسئول اورژانس 115 نی‌ریز، حادثه آتش‌سوزی در کارخانه رینگ‌اسپرت نی‌ریز ساعت 21 یکشنبه 16 خرداد رخ داد که در پی آن دو کارگر جوان به شدت آسیب دیدند.
 
محمدحسین کچویی گفت: «در پی این رخداد، یک مرد 36  ساله دچار 70 درصد سوختگی درجه دو  و یک مرد 40 ساله دیگر دچار 42 درصد سوختگی درجه دو شد. »

وی افزود: «به دلیل شدت حادثه و صدمه افراد، دو آمبولانس از پایگاه‌های شهری و جاده‌ای نی‌ریز به محل حادثه اعزام شدند و مصدومان را به بیمارستان شهدا انتقال دادند.»

به گفته رضا کامرانی مدیر داخلی بیمارستان شهدا، هر دو نفر پس از اقدامات درمانی اولیه از جمله لوله‌گذاری برای یکی از کارگرانی که دچار 70 درصد سوختگی شده بود، به بیمارستان سوختگی امیرالمؤمنین شیراز اعزام شدند.

در ادامه، برادر کارگری که دچار 70 درصد سوختگی شده بود، گفت: «خوشبختانه او مشکل داخلی ندارد و میزان سوختگی را در شیراز 59 درصد تشخیص داده و لوله‌های اکسیژن را برداشته‌اند. البته برادرم باید فعلاً در بخش آی سی یو این بیمارستان بستری باشد.»

وی افزود: «برادرم قرار است شنبه به اتاق عمل برود و برای دو دست و پایش پیوند پوست انجام شود.»

او گفت: «در این حادثه لوله روغن هیدرولیک از سر پرس در رفته و روغن با فشار روی لباس کار پلاستیکی دو کارگر و قالبی ریخته بود که 700 درجه حرارت داشت. در نتیجه قالب و در پی آن دو فردی که اطرافش بودند، دچار حادثه آتش‌سوزی شدند.»

آتش به سرعت توسط کارکنان کارخانه مهار شد و کارکنان آتش‌نشانی نیز با حضور در محل، ایمن‌سازی لازم را انجام دادند.

شنیده‌ها حاکی است کارگر دیگری هم که در این بیمارستان بستری است، بخصوص از ناحیه پا دچار سوختگی عمیق شده و باید عمل جراحی رویش انجام شود.
 
به نظر می‌رسد وضعیت ایمنی این کارخانه و سایر مراکز صنعتی باید توسط دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی دوره‌ای قرار گیرد تا شاهد حوادث تلخ نباشیم.
 
 
نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها