تعداد بازدید: ۵۶۶
کد خبر: ۹۹۱۹
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰ - 2021 05 June
خطیب جمعه نی‌ریز:
حجت‌الاسلام سیدرضا رحمانی‌زاده در خطبه‌های نمازجمعه 14 خرداد گفت:« باید یک دولت با روحیه تحول‌گرایی و با حرکت جهادی برای تقویت اصول انقلاب اسلامی در همه بخشهای حاکمیتی کشور روی کار بیاید.»
 امید شهدان، نیریزان فارس: حجت‌الاسلام رحمانی‌زاده افزود:« ما یک دولت میخواهیم که تحول‌گرا باشد و این عمل امکان‌پذیر نیست مگر با مشارکت حداکثری و انتخاب شخص اصلح توسط مردم.»

خطیب جمعه نی‌ریز با اشاره به سالگرد ارتحال امام خمینی گفت:« ایشان به معنی واقعی کلمه هم امام بود و هم روح‌ا...، امام خمینی شجاع بود. شجاعت ایشان برگرفته از معنویت بود؛ چرا که شجاعت شاخه‌ای از اخلاق و رفتار کریمانه است.
امام راحل چه در دوران مبارزه با رژیم پهلوی، چه در تشکیل حکومت اسلامی و در دوران جنگ علیه رژیم بعث، با شجاعت ایستادگی نمود.
امام خمینی ظلم‌ستیز بود و در دفاع از مظلومان قامت برافراشته‌ای داشت.

رحمانی‌زاده افزود: امام(ره) عدالتخواه و حامی پابرهنه‌ ها بود، کوخ‌نشینی را به کاخ نشینی ارجحیت ‌داد و با مردم زمان خود صادق بود و کسی نبود که وعده دروغ بدهد و فردا بگوید من از ماجرا بی‌خبر بودم.

جاذبه امام خمینی در بین مردم بعد از گذشت 32 سال از رحلتش، نه تنها کم نشده، بلکه شعاع جاذبه ایشان امتداد یافته است.

از خصوصیات بارز امام خمینی(ره) عزت‌بخشی به مردم ایران بود؛ به‌گونه ای که قبل‌از امام خمینی مردم به زندگی عادی خود ادامه می دادند و دخالتی در فضای مدیریتی کشور نداشتند. روحیه مطالبه‌گری را امام به ما تزریق کرد.

وی افزود: از دیگر اقدامات امام خمینی توجه به دین بود؛ مردم در گذشته دین را یک وسیله شخصی می‌دانستند و در حد آیین عبادی خود می‌پنداشتند، همچنین قرآن کریم فقط در خانه و آرامستان ها استفاده می‌شد.

اما امام به اسلام حیات بخشید و تمدن‌سازی اسلام را در فرهنگ، اقتصاد و زندگی مردم به وجود آورد.

یکی دیگر از اقدامات امام خمینی(ره)، توجه به نسل جوان بود و آنان را باور داشت.

8 سال میدان‌داری جنگ را به جوانان سپرد که نقطه درخشانی در تاریخ معاصر به حساب می‌آید. امام، در زمانی که هیچ کس جرئت نداشت به آمریکا و اسرائیل بگوید بالای چشمتان اَبروست، در برابر آنان ایستاد و گفت هیچ غلطی نمی توانید بکنید.

حجت‌الاسلام رحمانی‌زاده با اشاره به سالگرد شهادت شهدای قیام خونین 15 خرداد در سال 1342 خورشیدی خاطر نشان کرد: این حرکت نقطه عطفی در انقلاب اسلامی ایران بود که 3 عنصر مردمی و اسلامی بودن و رهبری امام خمینی(ره) نقشه‌ راهی برای پیروزی انقلاب اسلامی شد.

خطیب جمعه نی‌ریز شهادت امام جعفرصادق(ع) را تسلیت گفت و با اشاره به روز جهانی محیط‌زیست عنوان داشت: گاهی می‌شنویم که براثر بی‌توجهی، گونه‌های گیاهی دچار آتش‌سوزی می شود. اینها میراث جاودانه‌ای است که باید برای حفظ آن تلاش کرد.

وی گفت: باتوجه به فصل گرما و خشکسالی اخیر، با کمبود آب و برق مواجه‌ایم و ان‌شاءا... مردم در مصرف بهینه تلاش کنند.

در بین دو نماز به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی، نوحه سرایی و سینه‌زنی انجام شد.


نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها