تعداد بازدید: ۵۹۲
کد خبر: ۹۸۷۸
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵ - 2021 29 May
خطیب جمعه نی‌ریز:
خطیب جمعه نی‌ریز به نزدیک بودن بهره‌برداری از بیمارستان جدید نی‌ریز اشاره کرد و از مسئولان خواست آن را با تجهیزات کامل تحویل دهند.
امید شهدان، نی‌ریزان فارس: حجت‌الاسلام سیدرضا رحمانی‌زاده در خطبه‌های نماز‌جمعه 7 خرداد گفت: ‌بعد از سالها پیگیری قرار است بیمارستان جدید افتتاح شود. اما خواسته مردم نی‌ریز این است که بیمارستان با تجهیزات کامل به‌ بهره‌برداری برسد و این نباشد که نبود امکانات، معضلی برای شهرستان شود و مردم از وضعیت بیمارستان گلایه‌مند باشند.

ایشان افزود: در دیداری که رهبر معظم انقلاب با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشتند، چند نکته حائز اهمیت بود که به آن اشاره می‌کنم؛ اول این که به فرموده امام خمینی(ره) مجلس عصاره فضائل ملت است. از جمله این فضائل جهاد، مجاهدت و روحیه انقلابی است؛ چرا که این مجلس با شعار انقلابی شکل گرفته است. انتظار ما از یک نماینده انقلابی این است در کنار مردم بوده و مشکلات را برطرف کند.

رحمانی‌زاده عنوان داشت: دغدغه نماینده این نباشد که فقط در امور اجرایی کشور دخالت کند و به فکر جابه‌جا کردن نیروها باشد. لذا این یک آسیب است که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره نمودند.

 نماینده مجلس نباید یک معاهده بسیار مهم را که اعتبار کشور بر آن بنا گذاشته می‌شود،  در ۲۰ دقیقه به تصویب برساند و عزت کشور را بفروشد. مجلس نباید محلی باشد برای تاخت و تاز‌های سیاسی و بگو مگوهایی که هیچ فایده‌ای برای مردم ندارد.

خطیب جمعه نی‌ریز افزود: 42 سال است که مردم در سرما، گرما و کم و زیاد ایستادگی کرده‌اند. حضرت آقا فرمودند دغدغه مردم فضای‌ مجازی و روابط خارجی نیست. دغدغه مردم معیشت آنها است. مسئله مردم زندگی فرزندانشان و گرانی‌ها است.

حجت‌الاسلام رحمانی‌زاده ادامه داد: نکته دیگر در سخنان مقام معظم رهبری، خطاب به طرفداران نامزدهای انتخابات بود که فرمودند در انتخابات نیّت خدایی داشته باشید و نامزدها هم اخلاق اسلامی را رعایت کنند. انسان وقتی برای رضای پروردگار و برای عمل به تکلیف شرعی خود وارد میدان می‌شود، خداوند به آن برکت می‌دهد. اما بعضی‌ها می‌خواهند با تخریب و تهمت به منصب برسند. مطمئناً این افراد بی‌تقوا نمی‌توانند برای مردم کاری کنند. نکته دیگر مشارکت حداکثری مردم است که به کوری چشم دشمنان، مردم پرشور پای صندوقهای رأی حضور پیدا خواهند کرد.

وی گفت: نکته پایانی، توجه نکردن به القائات‌ افراد در داخل و خارج کشور است که مردم را نسبت به عدم حضور در انتخابات تشویق می‌کند. وظیفه همه ما است که مُبلغ انتخابات باشیم و در مساجد، محله‌ها، هیئات و... مردم را به آمدن پای صندوقها تشویق کنیم. نظام ما برگرفته از خون شهدا است و نباید در سرنوشت کشورمان با کسی تسویه حساب شخصی داشته باشیم. اگر با کسی دشمنی داریم، دلیلی نمی‌شود که به اصل نظام بی‌اعتنایی کنیم، که این موجب شادمانی دشمن است.

خطیب جمعه نی‌ریز با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی، به ملت مظلوم فلسطین تبریک گفت و ابراز امیدواری نمود بیت‌المقدس به دست مسلمانان جهان فتح شود.

حجت‌الاسلام رحمانی‌زاده در پایان به خاموشی‌های برق اشاره کرد و گفت: در فصل امتحانات دانش‌آموزان و دانشجویان کمبود برق باید مدیریت شود. نزدیک انتخابات هستیم و انتظار می‌رود مسئولان با برنامه‌ریزی جلوی خاموشی‌ها را بگیرند؛ چرا که نارضایتی مردم را به‌دنبال خواهد داشت.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها