به پایگاه خبری - تحلیلی هورگان خوش آمدید... هورگان یعنی محل زایش خورشید      
تعداد بازدید: ۳۲۹
print
send
کد خبر: ۹۳۱۰
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶     -       2021 31 January
در دهه فجر
گاز رسانی به ٢٩٠٠ خانوار

در شهرستان نی‌ریز و در دهه فجر ٣٠ پروژه با اعتبار ١٠٥ میلیارد تومانی به بهره‌برداری خواهد رسید.


همچنین قرار است ٥ پروژه کلنگ‌زنی شود که اعتبار آن ١٥,٦ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.


فرماندار نی‌ریز با اعلام اینکه برنامه‌های دهه فجر امسال با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود گفت: در این دهه ١٠٥ میلیارد تومان در بخشهای مختلف به بهره‌برداری خواهد رسید.


مراد هدایت در تشریح پروژه‌های قابل افتتاح گفت: در بخش کشاورزی دو پروژه، کارخانه پوسته‌گیری کنجد و ارده با تولید ۵۰۰ تن در سال و همچنین گلخانه تولید گل و گیاه زینتی با اعتبار ۶۱۰ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.


در بخش گاز یک پروژه بزرگ در بخش قطرویه به بهره‌برداری می‌رسد که اعتبار آن ۷۲ میلیارد تومان بوده است. در این طرح ۳۶ روستا به طول ۱۷۵ کیلومتر لوله‌گذاری شده و ۲۹۰۰ خانوار از نعمت گاز برخوردار شده‌اند.


شبکه بهداشت و درمان نی‌ریز با اعتبار ۲ میلیارد تومانی، کلنگ‌زنی دو بلوک چهار واحدی پانسیون پزشکان در بیمارستان جدید را کلنگ‌زنی خواهد کرد.
احداث ٢ واحد مسکونی در شهر نی‌ریز و ٣ واحد در روستاهای جعفرآباد، بهویه و تل‌مهتابی در برنامه کمیته امداد قرار دارد.


شرکت برق با اعتبار ١,٥ میلیاردی احداث پست هوایی، نصب ترانس، احداث شبکه فشار قوی و اصلاح و تعویض شبکه برق را در برنامه دارد.


آموزش و پرورش، سالن اجتماعات خیرساز علی بن ابیطالب را با هزینه ٦٠٠ میلیون تومانی در برنامه دارد و کلنگ‌زنی مدرسه سبزآباد را با همکاری بنیاد برکت آغاز خواهد کرد.


همچنین شهرداری نی‌ریز با اعتبار ١٢ میلیارد تومانی کلنگ‌زنی احداث ساختمان مرکزی شهرداری را با زیر بنای ۳۲۰۰ متر مربع شروع خواهد کرد.


همچنین شهرداری مشکان با اعتبار ١,١ میلیارد تومانی زیرسازی، آسفالت معابر شهری، اجرای دیوار حائل، و جدول گذاری را در برنامه دارد.


همچنین بنیاد مسکن با اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی طرحهای بهسازی و بازسازی شامل ۱۶۱ خانه روستایی را در برنامه دارد. همچنین ۸۰ سند روستایی نیز تحویل داده خواهد شد.


در حوزه مخابرات با اعتبار ١٠ میلیارد تومانی ٧ پروژه تعریف شده است که می‌توان به ١٠٠٠ پورت اینترنت پرسرعت جهت رفع نیازهای آموزش مجازی معلمان و دانش‌آموزان، توسعه و بهبود سوئیچ مرکزی شهید غزال و برگردان ارتباط از فسا تا شیراز، توسعه خط انتقال برخی از روستاها، اجرای فیبر نوری سایت همراه اول پارک معلم و همچنین اتمام سایت همراه اول روستای بشنه که پیشرفت ٦٠ درصدی دارد، اشاره کرد.


فرماندار در پاسخ به اینکه چرا گردنه لای‌رز تمام نشده و به بهره‌برداری نرسیده گفت: حدود ۲ کیلومتر زیر سازی و آسفالت آن باقیمانده است و از آنجا که پیمانکار طلبکار می‌باشد تلاش شده تا بخشی از طلب آن پرداخت شود تا گردنه به بهره‌برداری برسد؛ امیدواریم که تا پایان این دولت این پروژه تمام شود.
معاون عمرانی فرمانداری هم در مورد گردنه لای‌رز گفت: این گردنه هنوز بخش میانی آن باقیمانده است. 


میرزایی افزود: از لحاظ فنی نمی‌توان زمان مشخصی را برای پروژه‌های عمرانی اعلام نمود. شما وقتی می‌توانید زمانی برای یک پروژه مشخص کنید که اعتبار آن را تأمین کرده باشید.


در رابطه با دو پروژه عمده راه‌سازی نی‌ریز با یاراحمدی رئیس راه و شهرسازی هم گفتگو کردیم.


او در رابطه با گردنه لای‌رز گفت: متأسفانه به دلیل سرما، آسفالت این مسیر انجام نشده است. خوشبختانه خاکبرداری، ابنیه، خاکریزی و زیرسازی مسیر انجام شده و از ١,٨ کیلومتر باقیمانده که آسفالت نشده بود ٨٠٠٠ متر آن آسفالت شده است.


یاراحمدی با اعلام اینکه بخش زیادی از مطالبات پیمانکار پرداخت شده است زمان دقیق بهره‌برداری لای‌رز را نامشخص خواند. 


وی همچنین در رابطه با پروژه روگذر نی‌ریز گفت: متأسفانه تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم مطالبات پیمانکار پرداخت نشده اما آن چیزی که اعلام شده است به زودی پیمانکار شروع به کار خواهد کرد.

/  کارخانه پوسته‌گیری کنجد و  ارده جوهری در نی‌‌ریز/ دی ١٣٩٩/ عکس: روابط عمومی جهاد کشاورزی نی‌ریز


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها