تعداد بازدید: ۶۹۲
کد خبر: ۸۹۶۱
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸ - 2020 21 November
به‌منظور کاهش میزان بذر مصرفی و هزینه تولید، جلوگیری از هدر رفت آب و افزایش عملکرد، یک دستگاه کارنده جوی پشته کار برای اولین بار در شهرستان نی ریز به کار گرفته شد.
مسئول زراعت مدیریت جهادکشاورزی شهرستان نی ریز گفت: در سال زراعی جاری، به‌منظور کاهش میزان بذر مصرفی و هزینه تولید، جلوگیری از هدر رفت آب و افزایش عملکرد، یک دستگاه کارنده جوی پشته کار برای اولین بار در شهرستان نی ریز به کار گرفته شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان نی ریز، شیرین زارعی تصریح کرد: با هماهنگی های انجام شده با اداره فناوری های مکانیزه کشاورزی فارس، یک دستگاه جوی پشته کار با هدف کشت مکانیزه از 25 شهریورماه امسال در اختیار این شهرستان قرار گرفت که 30 هکتارکلزا  و 33 هکتارگندم در شهرستان با آن کشت شد.

به گفته وی؛ با وجود تمایل اغلب کشاورزان و استقبال خوب آنان از این دستگاه، کارنده به شهرستان همجوار انتقال یافت و بسیاری از بهره برداران به علت تاخیر به وجود آمده و امانی بودن دستگاه، کشت مکانیزه را ازدست دادند.

این کارشناس مسئول با اشاره به نبود کارنده مناسب در شهرستان، تاکیدکرد: بهره برداران می توانند با استفاده از تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون نسبت به خرید این دستگاه اقدام نموده و نیاز خود و سایر کشاورزان را برآورده نمایند. 

زارعی یادآورشد: بهترین زمان کاشت گندم و جو در شهرستان نی ریز نیمه دوم مهر تا اواخر آذر ماه است.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها