تعداد بازدید: ۲۲۳
کد خبر: ۲۰۶۱۸
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۲ - 2024 06 July
مریم اکبری دانشجومعلم پردیس شهید باهنر شیراز، به عنوان دانشجوی نمونه ملی وزارت علوم انتخاب شد.

مراسم اختتامیه سی و یکمین دوره جشنواره دانشجوی نمونه، یکشنبه ۱۰ تیرماه به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف و با حضور دکتر محمد‌علی زلفی‌گل وزیر علوم، دکتر بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت و دکتر هاشم داداش‌پور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان برگزار شد.  

در این جشنواره ۱۱ نفر از دانشگاه‌های علوم پزشکی انتخاب شدند و ۱۹ نفر نیز از دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم از بین ۱۱۷۱ نفر به عنوان دانشجوی نمونه کشوری برگزیده شدند.

مراسم دانشجوی نمونه هر ساله در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، نوآوری، فناوری و فرهنگی به انتخاب دانشجوی نمونه در دانشگاه‌های برتر در سطح کشور می‌پردازد.

اکبری که یکی از سه دانشجوی نمونه دانشگاه فرهنگیان کشور است، در این زمینه به نی‌ریزان فارس گفت: «من در همه بخش‌ها کار انجام داده بودم؛ در بخش پژوهشی مقاله و کتاب داشتم، در بخش آموزشی نفر اول کلاس بودم و جزو نفرات برتر استعداد‌های درخشان شدم. در بخش فرهنگی، در جشنواره‌های ملی مقام برتر کسب کرده بوده و در بخش‌های مذهبی و زبان انگلیسی هم مدرک داشتم.»

نوشتنی است جشنواره ملی انتخاب دانشجوی نمونه هر ساله با همکاری دو وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سطح کشوری برگزار می‌شود. دانشجوی نمونه به فردی گفته می‌شود که از نظر آموزشی، پژوهشی، فرهنگی - اجتماعی و فعالیت‌های بین‌المللی و فناورانه جایگاه برتری نسبت به سایر دانشجویان داشته باشد.  

دانشجویان نمونه کشوری علاوه بر دریافت هدایا و جوایز نقدی، از مزایایی همچون معرفی به بنیاد ملی نخبگان و تحصیل در یک مقطع بالاتر بدون شرکت در آزمون ورودی آن مقطع برخوردار می‌شوند.

مریم اکبری دانشجوی نمونه کشور

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها