تعداد بازدید: ۱۲۰
کد خبر: ۲۰۶۱۷
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۶ - 2024 06 July
مراسم رو‌نمایی از کتاب «و عشقت راه را بنمود» اثر مریم دادور با حضور مهمانانی از شیراز و فسا و شاعران و علاقه‌مندان به هنر و ادب فارسی برگزار شد.
نویسنده : روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نی‌ریز

در آغاز مراسم، محمد‌جلال رنجبر دبیر انجمن گلبانگ به آمار انتشار کتاب در نی‌ریز اشاره کرد و حمایت از شاعران و نویسندگان جوان و نوجوان را سیاست ذاتی این انجمن دانست.

شعر خوانی شاعران، معرفی و شعر‌خوانی مریم دادور، اجرای موسیقی سنتی، اهداء هدایا و لوح تقدیر، از بخش‌های دیگر مراسم بود.

نوشتنی است مریم دادور صاحب این مجموعه شعر متولد ۱۳۴۸ است که تحصیلات ابتدایی تا دبیرستان خود را در نی‌ریز گذراند و پس از طی دوره کارشناسی در دانشکده مهندسی نیکبخت سیستان و بلوچستان، دوره کارشناسی ارشد را در دانشگاه تبریز با موفقیت پشت سر گذاشت. وی مدت ۲۰ سال در دبیرستان‌های شیراز و مرکز تربیت معلم شهید باهنر تدریس کرده است.  

دادور از ده سالگی شعر می‌سرود و شاعری را با اشعار کودکانه شروع کرد. در دوران نوجوانی شعرهایش رنگ و بوی شعر پروین داشت. سپس به سرودن غزل و دوبیتی روی آورد و پس از یک دوره وقفه، از سال ۷۲ تا ۹۴ سرودن را کنار گذاشت و از سال ۹۴ با سرودن شعر‌های کوتاه، آزاد و شعر نو، شروعی مجدد داشت؛ اشعاری برخواسته از احساسات که در زمان‌های مختلف رنگ و بوی متفاوت دارند.  

وی از محضر اساتیدی، چون قیصر امین‌پور در مرکز آفرینش‌های ادبی تهران و احد ده‌بزرگی در کانون شعرای شیراز درس آموخت.
نتیجه این سالها، کتابی است با عنوان «و عشقت راه را بنمود» شامل مجموعه اشعار دوره‌های مختلفی از زندگی شاعر شامل شعر نو، غزل، دوبیتی و کوتاه سخن.

 

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها