تعداد بازدید: ۷۱
کد خبر: ۲۰۶۱۰
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۰ - 2024 06 July
در حالی که شهر نی‌ریز در هفته گذشته دمای ۴۰ درجه را تجربه کرد، رئیس اداره هواشناسی می‌گوید که روند افزایش دما در روز‌های آینده ادامه دارد.

کمترین و بیشترین دمای اولین روز تیرماه در نی‌ریز ۲۵.۵ و ۳۶ درجه سانتی‌گراد بود؛ در حالی که دوشنبه هفته گذشته (۱۱ تیرماه) این مقدار دما به ۲۶ (کمترین) و ۴۰.۲  درجه (بیشترین) رسید.

علیرضا بهنام با بیان این که این مقدار دما در مقایسه با میانگین بلند مدت نرمال است، گفت: «در سال‌های گذشته هم در این روز‌ها دمایی کمتر از ۳۷ و بیشتر از ۴۲.۶ درجه نداشتیم. سال گذشته تعداد روز‌های بالاتر از ۴۰ درجه بیشتر از همیشه بود و عدد ۴۱.۵ درجه هم ثبت شد؛ هر چند امسال هنوز به این عدد نرسیده‌ایم. البته روند افزایشی دما تا اواسط اَمرداد ادامه دارد و ممکن است دمای هوا از این گرمتر شود.»

وی افزود: «این طبیعی است و باید به حداکثر دما برسیم تا میوه‌های تابستانی به ثمر بنشیند. اگر دما در روز‌های پیش رو به کمتر از ۳۸ درجه سانتی‌گراد برسد، هیچ میوه انجیری به ثمر نمی‌رسد. برای این منظور باید حدود یک هفته حداکثر دما را تجربه کنیم.»

رئیس اداره هواشناسی با بیان این که در روز‌های آینده احتمال رخداد باران‌های خمینه وجود دارد، گفت: «همه ساله این احتمال از ۲۰ تیر تا ۱۰ اَمرداد بیشتر از دیگر روز‌های تابستان است؛ ولی هنوز نمی‌شود پیش‌بینی مشخصی در این باره ارائه کرد.»

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها