تعداد بازدید: ۱۸۲
کد خبر: ۲۰۶۰۴
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۰ - 2024 06 July
author
روزنامه نگار: غلامرضا شعبانپور

انتخابات ریاست‌جمهوری با لطف و یاری خداوند بزرگ در دو مرحله برگزار گردید و جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان رئیس‌جمهور کشورمان شد. به همین خاطر ذکر نکاتی فهرست‌وار لازم است:

تشکر از مردم که با حضور ۵۰ درصدی پای صندوق آمدند و در مرحله دوم ۱۰ درصد سطح مشارکت را بالا بردند. مردمی که به حق با وجود بحران اقتصادی، گرانی، سفره کوچک، و فیلترینگ مداوم که دائم روی اعصابشان است و بسیاری مشاغل تجارت الکترونیک را از بین برده باز آمدند تا بتوانند با آرامش، مسالمت‌آمیز و رفتاری مدنی خواهان حل مشکلات و کنار گذاشتن سیاست‌های غلط و غیر کارشناسی شوند.

همانطور که رهبری در ۱۳ تیرماه گفتند باید علت عدم مشارکت ۶۰ درصدی در مرحله اول و بالتبع ۵۰ درصدی در مرحله دوم کارشناسی و عوامل آن دقیقاً اعلام گردد و حکومت برای رفع و حل این موانع اقدام عملی کند. مردم ثابت کردند اهل دعوا نیستند، سال‌ها جنگ و تحریم و گرانی و بیکاری و غیرو را تحمل کرده‌اند، اما خواهان تصمیم قاطع مسئولان ارشد نظام برای حل مشکلاتشان هستند تا زندگی آرام و کم دغدغه‌ای داشته باشند.

باید تشکر شود از هواداران و ستاد‌های انتخاباتی کاندیدا‌های دور اول و دوم که تلاش زیادی کردند تا مردم را قانع کنند پای صندوق بیایند و توانمندی‌های کاندیدای مطلوبشان را در چارچوب قانون و با حفظ آرامش ارائه کردند؛ هرچند شوربختانه باید گفت در مواردی خبر‌هایی از تهدید و تطمیع به گوش می‌رسید، برخی کسانی که طبق قانون حق تبلیغ نداشتند تبلیغ کردند، یک مورد گناهی بزرگ اتفاق افتاد که در مرحله دوم در جا‌هایی گفته شد تمام کفر در برابر تمام اسلام و انقلاب صف‌آرایی کرده که با هیچ یک از موازین قرآنی، اسلامی و مذهبی نه تنها سازگار نیست بلکه ضد این آموزه‌هاست. از آنجا که این بدعت باید تشریح شود تا افکار عمومی آگاهی یابد و جلوی تکرار آن در آینده گرفته شود در نوشتاری دیگر به زودی به طور خاص و مستند به آن خواهم پرداخت چه اینکه وظیفه رسانه‌ای ما ایجاب می‌کند روشنگری کنیم به ویژه زمانی که معتبرترین آموزه‌های وحیانی ما ابزار رقابت سیاسی می‌شود.

همانطور که در سرمقاله شماره ۴۸۸ هفته نامه با عنوان «مشارکت آری یا خیر؟» عرضه داشتم که «نسبت به دیگر انتخابات مشابه روزنه‌ای گشوده شده و قدرت انتخاب مقداری بالا رفته» حالا که آقای پزشکیان راهی پاستور شده مجدداً تکرار می‌کنم تازه پس از سال‌ها روزنه‌ای باز شده، از این جهت نباید منتظر خورشید باشیم حتی در کوتاه مدت نمی‌توان منتظر نورافکن بود همین که نور شفاف‌تر شود و آرام آرام گسترش یابد، ره‌آورد زیادی برای مردم و حکومت است. در همان نوشتار آوردم هر کس رئیس جمهور شود حتی طی ۴ سال دوره‌اش نمی‌تواند تورم را تک رقمی کند به طوری که اقتصاد دچار رکود نشود.

اکنون زمان همراهی، مشارکت، تعامل و همدلی همه صاحبان اندیشه، سیاست‌ورزان، احزاب، جناح‌ها و گروه‌هاست تا دست در دست هم به سوی توسعه پایدار حرکت کنیم.

برای رئیس‌جمهور دانشمند، پاکدست، با تجربه و راستگو آرزوی سلامتی، موفقیت و پیروزی دارم.

شاد و سالم و موفق باشید

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها