تعداد بازدید: ۱۶۰
کد خبر: ۲۰۵۸۹
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۰ - 2024 06 July

راه‌های ارتباطی:
واتساپ و تلگرام: ۱۸۰۸، ۸۰۰، ۹۱۷، ۰
دفتر: ۰۹۰۳، ۵۳۸۳ - ۰۷۱
رایانامه (ایمیل):neyrizanfars@gmail.com

ورزش و جوانان

سالن اختصاصی تنیس روی میز دو کولر دارد که رؤسای قبلی اداره ورزش تهیه کردند. ولی رئیس جدید این کولر‌ها را سرویس نمی‌کند تا ورزشکاران این قدر گرما نبینند. لطفاً پیگیری کنید.

پاسخ هیئت تنیس روی میز:

با سلام، در رابطه با انتقاد مخاطب گرامی به عرض می‌رساند: در انتقاد گفته شده دو کولر از مدیریت قبل اداره ورزش و جوانان برای سالن تنیس روی میز تهیه شده که صحیح نیست. دوست گرامی می‌تواند مستندات خود را برای چاپ تحویل هفته‌نامه دهد. یادآور می‌شود سالن یک عدد کولر آبی دارد که سرویس و تجهیز شده و سرویس نکردن کولر صحیح نیست. اول خرداد کولر سرویس شده و ورزشکاران بزرگسال در جریان کامل آن هستند. کولر دوم که نسبتاً کوچک است، فاقد تجهیزات و دارای بدنه پوسیده است که از رده خارج است.  

در رابطه با گرمای سالن تنیس روی میز و بوکس، عامل اصلی نداشتن عایق‌بندی مناسب سقف آهنی سالن است که با توجه به تابش مستقیم آفتاب، کولر آبی پاسخگو نیست؛ لذا ما سانس‌های آموزشی را برای صبح‌های زود و عصر‌ها که هوا خنکتر می‌شود برنامه‌ریزی کرده‌ایم. درضمن پیگیرکولر مناسبتر هستیم.
خلاصه اقداماتی که در مسئولیت جدید هیئت انجام شده، به شرح زیر است:

تاکنون اکثر مشکلاتی که سالن تنیس روی میز در سال‌های قبل داشته، در مدت کوتاه جدید رفع شده و اکثر ورزشکاران شاهد و گواه آن هستند. مانند سرویس بخاریها، تعمیر سقف سالن، روشنایی، تابلو، خرید آب سردکن، گرفتن یک عدد میز از استان و برگزاری کلاس‌های مختلف آموزشی و مسابقات شهرستان و شرکت در برنامه‌های مختلف اداره ورزش و جوانان، عضویت در مجمع استانی و حضور ریاست هیئت استان برای اولین بار به پیشنهاد هیئت در شهرستان.  
در پایان، قول دو عدد میز جدید استاندارد از اداره کل و هیئت استان داده شده و در حال پیگیری است. به امید پیشرفت ورزش تنیس روی میز.

-----------//-----------

فرمانداری

اگر می‌خواهید به روستا‌ها بیایید و مشکلات را حل کنید، صرف آمدن و رفتن نباشد. مشکل چندین ساله آب بنه‌کلاغی و ریزاب و نبود درمانگاه در بنه‌کلاغی و همچنین معضل جاده کم عرض این روستا را حل کنید.

پاسخ فرمانداری:

باسلام، با  توجه به افت شدید سطح فشار آب و کاهش دبی چاه‌ها، ادارات ذی‌ربط از تمام توان خود در جهت آبرسانی سیار با تانکر و همچنین تعویض و تقویت الکتروپمپ چاه‌های موجود جهت آبرسانی در کوتاه مدت تلاش می‌کنند و ایستگاه پمپاژ بین راهی نیز همزمان با پروژه آبرسانی از سد چشمه عاشق جهت آبرسانی به روستا‌های مجموعه بنه‌کلاغی در حال اجرا است.

در مورد درمانگاه و جاده نیز پیگیری‌های لازم صورت پذیرفته و مسئولان استانی قول مساعد و پیگیری موضوع را داده‌اند.. -----------//-----------

شورای ترافیک

لطفاً جدا کننده در خیابان‌های شهر نصب شود؛ چرا که ترافیک را واقعاً کم می‌کند و با این کار، کسی دوبل پارک نمی‌کند.

در شهر‌های بزرگ خیابان‌ها را به این صورت جدا می‌کنند تا باعث ترافیک نشود.

پاسخ شورای ترافیک:

ضمن تشکر از طراح محترم سؤال، موضوع درجلسه آتی شورای ترافیک مطرح و توسط کارشناسان ذی‌ربط بررسی و در صورت تأیید، پیگیری و اقدام خواهدشد.
-----------//-----------

 فرماندهی انتظامی

منزل ما کنار سالن ورزشی محله سادات است. سر و صدای عروسی تالار ... ما را اذیت می‌کند و صدای موسیقی خیلی بلند است.

پاسخ فرماندهی انتظامی:

با سلام، حتماً پیگیری می‌شود.

-----------//-----------

راه و شهرسازی

دوربرگردان روبروی بیمارستان شهدای سلامت به دلیل سرعت بالای خودرو‌هایی که در شیب جاده از سمت دانشگاه آزاد می‌آیند، بسیار خطرناک است.
لطفاً ترتیبی دهید تا یک زیرگذر در این نقطه ساخته شود.

پاسخ راه و شهرسازی:

با سلام، موضوع دوربرگردان در شورای ترافیک هم مطرح شده و باید شهرداری و راهداری ساماندهی کنند. به راه و شهرسازی مربوط نمی‌شود.. -----------//-----------

صمت

تعرفه قیمت حمل هر کارتن معمولی از شیراز به نی‌ریز و بلعکس را اعلام کنید. اتوبوس‌ها برای هر کارتن کوچک ۱۰۰ هزار تومان می‌گیرند و هیچ نظارتی نیست.

پاسخ صمت:

با سلام، درخصوص حمل کالا با اتوبوس، ازطریق اداره راهداری و حمل و نقل پیگیری کنید.

-----------//-----------

صمت - اتاق اصناف - اتحادیه صنف الکتریکی و موبایل

در خرداد ماه امسال، انجمن صنفی کارگران ساختمانی یک نرخنامه برای برقکاران ساختمانی صادر کرده و یک نرخنامه را هم اتحادیه صنفی الکتریکی و موبایل صادر کرده که با هم همخوانی ندارد و دو نرخی شده است.  

سؤال ما از انجمن صنفی کارگران این است که شما طبق چه بندی از اساسنامه و طبق چه کارشناسی نرخنامه صادر کرده‌اید؟ تا جایی که یادمان است، شما در سال ۱۳۹۷ در هفته‌نامه نی‌ریزان فارس اعلام کردید که انجمن طبق قانون و اساسنامه اجازه صدور نرخنامه ندارد واز اختیارات اتاق اصناف است.

اتحادیه صنف الکتریک و موبایل هم پاسخ دهد که کدام نرخنامه قانونی است تا ما برقکاران، کارفرمایان و مردم، از آن استفاده کنیم و این قدر دردسر نداشته باشیم؟

پاسخ صمت:

سلام، نرخنامه اتحادیه صنف الکتریک معتبر است و قابلیت اجرایی دارد. انجمن صنفی صرفاً مجاز به تعیین دستمزد کارگران ساختمانی است.

پاسخ اتحادیه صنف الکتریکی و موبایل:

با سلام و عرض ادب، طبق مصوبات و قانون نظام صنفی، هر اتحادیه موظف به انجام امور اداری و رسمی رسته زیر مجموعه خود است که شامل:

۱- تمدید و صدور پروانه کسب

۲- صدور نرخنامه با نظارت مستقیم کمسیون نظارت 

۳- رسیدگی به شکایات در مرحله اول با هماهنگی واحد بازرسی اتاق اصناف.  

۴- هماهنگی در اجرای بخشنامه‌ها بین اعضای رسته مربوط می‌باشد.

در موردی که به آن اشاره شد، روند کار به شرح زیر است: 

اعلام نرخنامه پیشنهادی واحد‌های صنفی با توجه به نرخنامه سال گذشته و میزان تورم سالانه به اتحادیه.  

اتحادیه نرخنامه پیشنهادی را در کمیسیون نظارت مطرح و کمیسیون بعد از کارشناسی‌های لازم و استعلام از شهرستان‌های همجوار، با رعایت حقوق مصرف‌کننده نرخنامه نهایی را جهت ابلاغ به اتحادیه اعلام می‌کند.

در تنظیم یک نرخنامه، تمامی مراحل قانونی و کارشناسی با حساسیت و در نظر گرفتن حقوق مصرف‌کننده و حفظ حقوق متصدی صنفی انجام می‌پذیرد. فقط نرخنامه خروجی از اتحادیه معتبر و برای مراجع قضایی قابل استناد است.  

هرگونه نرخنامه صنفی از طرف هر نهاد یا سازمان فاقد اعتبار است.

-----------//-----------

آموزش و پرورش

در تابستان امسال طرحی به هنر‌جویان رشته برق داده شده به عنوان طرح کارورزی و برای آن برنامه زمانی هم معین شده است.  

متأسفانه چند نفر از معلمان با اشخاص خاصی هماهنگی کرده و دانش‌آموزان را سر کار می‌فرستند، تیشه کارگری و بیل به دست دانش‌آموزان می‌دهند و از آن‌ها بیگاری می‌کشند. بعد خودشان با استفاده از کارگر مجانی یا همان دانش‌آموز بیچاره، در پروژه‌ها پول می‌گیرند.

امروز فرزندم از سر کار یا همان کارورزی آمده و کف دستش تاول زده و انگشتانش درد می‌کند. آیا این درست است؟ چرا از بچه‌های مردم به عنوان طرح کارورزی بیگاری می‌کشید؟ آیا این طرح‌ها مسئولی ندارد که نظارت کند؟

کجای کتاب درسی نوشته شده که جای برق زدن وظیفه دانش‌آموز است؟ حتی طبق عرف بازار، استاد برقکار خط‌زنی می‌کند و بعد کارگر روز‌مزد با خرج صاحب کار، جای برق را می‌زند.  

به فرزندم می‌گویم چرا نگفتی وظیفه من نیست؟ می‌گوید پیمانکار یا همان استاد طرح کارورزی گفته به تو نمره نمی‌دهم.

چرا مربی هنرستان می‌گوید همه باید برای شخص خاصی کار کنند و ۱۰ تا ۱۵ نفر را به یک پیمانکار معرفی می‌کند.

برقکار و کار‌آموز باید لوله‌کشی، سیم‌کشی و نصب یاد بگیرد؛ نه تیشه در دست بگیرد و به اجبار برای پیمانکار جا‌زنی کند.

پاسخ آموزش و پرورش:

با سلام و احترام، با توجه به درخواست و پرسش شهروند گرامی و مطالعه مطالب عنوان شده نامبرده، پیگیری انجام و با مدیران هنرستان‌های سطح شهر صحبت شد که چنین موردی نداشتیم.

در چنین مواردی اول باید به مربی کار‌آموزی اطلاع داده تا رسیدگی شود. اگر باز هم رسیدگی صورت نگرفت، به مدیر مدرسه اطلاع داده شود که قطعاً رسیدگی و پیگیری صورت می‌گیرد.  

این مورد مربوط به هنرجویان هنرستان شهید بهشتی نمی‌باشد. هنرجویان هنرستان شهید بهشتی در رشته‌های ماشین‌های الکتریکی در مغازه‌های دینام‌پیچی و مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در حال گذراندن دوره کارورزی هستند. شهروند گرامی می‌تواند جهت بررسی موضوع، به آموزش فنی مدیریت مراجعه تا پیگیری لازم صورت پذیرد.. -----------//-----------

شهرداری نی‌ریز - راهداری و حمل و نقل جاده‌ای - راه  و شهرسازی

ساخت و ساز دو طرف بولوار امام رضا با مجوز انجام می‌شود یا بدون مجوز؟

پاسخ شهرداری نی‌ریز:

با سلام خدمت شهروند محترم، بولوار امام رضا خارج از محدوده شهر و در حریم شهر قرار دارد و هر گونه ساخت و ساز باید با مجوز شهرداری، اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و جهاد کشاورزی انجام شود. ولی متأسفانه برخی از ساخت و ساز‌ها بدون مجوز قانونی صورت گرفته است.

پاسخ راه و شهرسازی:

با سلام، در خصوص ساخت و ساز بولوار امام رضا، به مانند اراضی کشاورزی و مستثنیات است که باید امور اراضی و شهرداری و راهداری نظر دهند.

----------//-----------

راهنمایی و رانندگی

من به عنوان یک عابر پیاده سؤالی داشتم:

آیا پیاده‌رو جلوی دانشگاه پیام‌نور سابق در میدان فضل مخصوص پارک خودرو است یا محل گذر عابر پیاده؟
مسیر ما از همین طرف است و به خاطر پارک خودرو در این پیاده‌رو مجبوریم از کنار خیابان حرکت کنیم که این خیلی خطرناک است. لطفاً پیگیری کنید.

-----------//-----------

ادارات، سازمان‌ها و نهاد‌هایی که در این شماره به سؤالات و انتقادات مردمی پاسخ نداده‌اند:

- اتاق اصناف
- راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها