تعداد بازدید: ۱۳۷
کد خبر: ۲۰۵۸۶
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۰ - 2024 06 July
تعطیلات تابستان آغاز شده و خانواده‌ها در به در دنبال ثبت‌نام فرزندانشان در کلاس‌های مختلف هستند. اما سؤال اینجاست که ثبت‌نام در کلاس‌های ورزشی برای خانواده‌ها چقدر آب می‌خورد؟
خبرنگار: فاطمه زردشتی نی ریزی

برای یافتن پاسخ به سراغ رؤسای هیئت‌های ورزشی رفتیم و با آن‌ها در این مورد گفتگو کردیم.

سعید استقلال رئیس هیئت فوتبال:

شهریه آموزشی برای هر ترم مدارس فوتبال که شامل ۲۴ جلسه می‌شود، یک میلیون و سیصد هزار تومان است.  

ابراهیم سرمدیان رئیس هیئت ووشو:

هزینه کلاس ووشو ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان است که البته در مدرسه سما با ۵۰ درصد تخفیف یعنی ماهیانه ۲۰۰ هزار تومان برگزار می‌شود. این در حالی‌است که کلاس‌ها سه جلسه در هفته است و بیشتر کلاس‌های ووشو به جز تعداد معدودی در همان محل مدرسه سما برگزار می‌شود.  

هزینه کلاس را نیم‌بها کردیم تا بچه‌ها بتوانند ورزش کنند و وقت‌شان را به بطالت نگذرانند.

مصطفی صفی رئیس هیئت کشتی:

شهریه کلاس‌های کشتی ماهیانه ۲۰۰ هزار تومان بوده که امسال ۳۰۰ هزار تومان شده است. فرقی هم نمی‌کند، چه کلاس‌های پایه، چه فوق‌العاده، چه تخصصی؛ همه ۳۰۰ هزار تومان است. حتی اگر کسی بخواهد چند سانس پیاپی هم شرکت کند، باز همان ۳۰۰ هزار تومان است.  

هادی توکل رئیس هیئت بسکتبال:

شهریه کلاس‌های بسکتبال ماهیانه ۳۵۰ هزار تومان است و هرچند هزینه‌های جاری ما بسیار بیشتر از اینهاست، اما سعی می‌کنیم این ۳۵۰ هزار تومان را صرف مربی و وقت سالن کنیم و بقیه هزینه‌ها را خصوصاً در مورد برگزاری مسابقات، خودمان تأمین کنیم.

حسین حکمت‌پور از مسئولین هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای:

شهریه کلاس‌های باستانی، تنها ۱۲۰ هزار تومان است که آن هم صرف هزینه‌های جاری می‌شود. ما سعی می‌کنیم هزینه زیادی از بچه‌ها نگیریم تا اکثر بچه‌ها به سمت این ورزش کشیده شوند. حتی برخلاف سایر هیئت‌ها، برای مسابقات و جشنواره‌هایی که بچه‌ها در آن‌ها شرکت می‌کنند، هزینه نمی‌گیریم.

سلیمه صنعتی رئیس هیئت جودو:

هزینه کلاس‌های ورزشی جودو برای یک ماه ۴۰۰ هزار تومان است. فرقی هم نمی‌کند، درجه یک باشد یا درجه دو. البته سال گذشته این کلاس‌ها با مبلغ ماهیانه ۲۵۰ هزار تومان برگزار می‌شد که امسال تصمیم بر این شد با کمی افزایش قیمت، مبلغ آن ۴۰۰ هزار تومان باشد.

علی‌اکبر پارسایی رئیس هیئت سوارکاری:

متأسفانه ما در نی‌ریز باشگاه سوارکاری که مربی آن مجوز و کارت مربی‌گری داشته باشد نداریم و سایر باشگاه‌هایی هم که در حال حاضر فعالیت می‌کنند، فعالیت‌شان غیرقانونی است و زیر نظر هیئت و اداره ورزش و جوانان نیستند. از این رو هزینه‌هایی هم که دریافت می‌کنند زیر نظر هیئت نیست.

حسن دولت‌آبادی رئیس هیئت تنیس روی میز:

هزینه برگزاری کلاس‌های تنیس روی میز تاکنون ماهیانه ۱۵۰ هزار تومان بوده، اما در حال حاضر به دلیل حضور مربی مجرب و درجه یک، نرخ آن ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان شده است. البته نرخ کلاس‌های بانوان، ماهیانه ۲۰۰ هزار تومان است.

هادی مظفری رئیس هیئت کاراته:

نرخ مصوب کلاس‌های کاراته در شهر ماهیانه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان و در روستاها، ماهیانه بین ۱۷۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است. شهریه کلاس‌های خصوصی هم توافقی است.

ما برای نرخ کلاس‌های کاراته همه مربیان را جمع کردیم و از خودشان نظرخواهی کردیم و در مجموع به این نتیجه رسیدیم که هزینه‌ی کلاس‌ها را ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان بگیریم. این نرخ حتی پایین‌تر از نرخ استان است. چون نرخ استان ۴۰۰ هزار تومان تصویب شده است.

آرش تمنادار رئیس هیئت والیبال:

در مورد ورزش والیبال در سطح مبتدی برای هر نوآموز، بر اساس سطح مربی (درجه یک تا سه)، هزینه کلاس‌ها ۱۵۰، ۲۰۰ و ۲۵۰ هزار تومان است که این کلاس‌ها در هشت جلسه و شامل آموزش مقدماتی برگزار می‌شود. در کلاس‌های سطح پیشرفته، اما آموزش‌ها حرفه‌ای است و باید در ۱۲ جلسه و با مربیان درجه یک و درجه دو آموزش داده شود که قطعاً هزینه‌ها نیز به همان میزان افزایش می‌یابد. به طور مثال مربی درجه دو برای سطح حرفه‌ای جلسه‌ای ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان دستمزد می‌گیرد یا مربی درجه یک در کلاس‌های اصلاح تکنیک ۸۰ هزار تومان.
البته باید یادآوری کرد که این قانون‌ها نانوشته است و بنا بر توان مالی افراد می‌تواند متغیر باشد.

غلامحسین نجفی‌پور رئیس هیئت بیلیارد:

هزینه بازی بیلیارد قبلاً ساعتی ۶۰ هزار تومان بوده که با ۲۰ هزار تومان افزایش، الان ۸۰ هزار تومان است.

علی جلالی رئیس هیئت شنا:

برگزاری کلاس‌های شنا به صورت خصوصی و نیمه‌خصوصی است که شامل سه دوره مقدماتی، تکمیلی و پیشرفته در ده جلسه برگزار می‌شود. هزینه برگزاری هر دوره به طور جداگانه یک میلیون و چهارصد هزار تومان است.

مرتضی رضائیان رئیس هیئت وزنه‌برداری:

کلاس‌های وزنه‌برداری، همانند سال‌های پیش، بدون گرفتن هیچ شهریه‌ای برگزار می‌شود. ما سعی کرده‌ایم شرایط  را طوری مهیا کنیم که همه ورزشکاران علاقه‌مند به این رشته و حتی کشتی‌گیران بتوانند از این تجهیزات استفاده کنند البته کسانی می‌توانند در کلاس‌های ما شرکت کنند که ویژگی یک وزنه‌بردار خوب شدن را داشته باشند و مستعد قهرمانی باشند.

حسین میرغیاثی رئیس هیئت کوهنوردی:

ما یک دوره آموزش سه روزه کوهپیمایی داریم که در این کلاس باید ۱۲ نفر شرکت داشته باشند و برای این آموزش از هر نفر ۶۰۰ هزار تومان دریافت می‌شود. اگر مدرس از شهر‌های دیگر باشد، به تعداد کسری افراد، مبلغ دوره اضاف می‌شود، اما اگر مدرس خودم باشم این هزینه را از افراد دریافت نمی‌کنم. در ضمن هر کس می‌خواهد در برنامه‌های کوهنوردی شرکت کند، باید در باشگاه عضو باشد که حق عضویت آن برای یک سال ۵۰۰ هزار تومان است که این هزینه شامل بیمه نیز می‌شود.

امین شریفی رئیس هیئت شطرنج:

برای کلاس‌های عمومی، چهار جلسه یک و نیم ساعته ۲۵۰ هزار تومان و هشت جلسه یک و نیم ساعته ۴۵۰ هزار تومان است. هزینه کلاس‌های خصوصی یک جلسه ۱۵۰ هزار تومان، جلسه‌های ثابت (دو تا چهار جلسه در ماه) هر جلسه ۱۲۵ هزار تومان و جلسات ثابت (پنج تا هشت جلسه در ماه) هر جلسه در ماه ۱۰۰ هزار تومان است.

مجید رضائیان رئیس هیئت جانبازان و معلولین:

برگزاری کلاس‌ها به صورت رایگان است. هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌کنیم و هزینه‌ی مربی و سایر برنامه‌ها را هیئت متقبل می‌شود.

شهین عباس‌نژاد رئیس هیئت آمادگی جسمانی:

ایروبیک هفت روز هفته ماهیانه ۳۵۰ هزار تومان و سه روز در هفته ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان

پیلاتس هفت روز هفته ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان و سه روز در هفته ماهیانه ۳۵۰ هزار تومان
جامپینگ هفت روز هفته ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان و سه روز در هفته ماهیانه ۳۵۰ هزار تومان

هوازی شامل دوچرخه و تردمیل هفت روز هفته ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان و سه روز در هفته ماهیانه ۳۵۰ هزار تومان

البته هزینه کلاس‌های خصوصی هم به صورت توافقی است.  

فرهاد طیبی رئیس هیئت اتومبیل‌رانی و موتورسواری:

هزینه کلاس‌های اتومبیل‌رانی سالیانه ۶۰۰ هزار تومان و هزینه کلاس‌های موتورسواری ۳.۵ تا ۴ میلیون تومان است. دلیل گرفتن این هزینه نیز به خاطر این است که موتور‌های سنگین دارای پلاک نیستند و اجازه تردد در شهر را ندارند. خب ما از طرف هیئت به آن‌ها پلاک می‌دهیم و آن‌ها با اجازه هیئت می‌توانند تردد کنند و در تور‌های ما نیز شرکت داشته باشند.

مهدی ذوالقدرهیئت بوکس:

ماهیانه ۲۵۰ هزار تومان برای ۱۲ جلسه در هفته میگیریم البته این شهریه، یک سوم هزینه‌های ما را هم پاسخگو نیست و بسیاری از همکاران ما در دیگر شهرها، ۴۰۰ و حتی ۵۰۰ هزار تومان می‌گیرند. با این حال ما این مبلغ را در نظر گرفته‌ایم که همه دوستداران و علاقمندان بتوانند از این رشته و امکانات آن استفاده کنند.

محمدرضا نبیئی هیئت ژیمناستیک:

باشگاه المپیا باشگاهی است که تاییدیه هیئت را ندارد و بدون اجازه هیئت نی ریز و حتی استان کار می‌کند و شهریه ۶۰۰ هزار تومان و حتی بیشتر هم از بچه‌ها می‌گیرد که ما آن را تایید نمی‌کنیم.

باشگاه دیگر باشگاه اسطوره و زیر نظر آقای شاهسونی است که باشگاهی درجه یک و دارای امکاناتی بسیار کامل است و در استان در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به عنوان باشگاه برتر استان شناخته شده و ماهیانه برای ۱۲ جلسه ۶۰۰ هزار تومان شهریه می‌گیرند.

سایر باشگاه‌ها نیز به خاطر درجه سوم بودن شان باید قاعدتا ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان شهریه بگیرند، ولی با وجود تذکر ما ۶۰۰ هزار تومان شهریه می‌گیرند که ما این مبلغ را تایید نمی‌کنیم.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها