تعداد بازدید: ۴۱
کد خبر: ۲۰۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۵ - 2024 17 May
شمار نیجریه‌ای‌هایی که به تلاش برای شکستن رکورد‌های جهانی روی آورده‌اند و سودای ثبت نامشان را در کتاب گینس دارند، خود در حال بدل شدن به یک رکورد جهانی در مقایسه با سایر ملیت‌هاست.
نویسنده : یورونیوز

هیدا باچی ماه مه گذشته در مجموع ۱۰۰ ساعت بی‌وقفه آشپزی کرد. هر چند رکورد رسمی او ۹۳ ساعت و ۱۱ دقیقه در کتاب گینس ثبت شده، ولی در هر صورت او موفق شد تا رکورد پیشین را که ۸۷ ساعت و ۴۵ دقیقه بود، بشکند.

همزمان با ثبت رکورد گینس توسط خانم باچی، شمار قابل توجهی از هموطنان او نیز در رشته‌های دیگری تلاش برای ثبت رکورد را آغاز کرده‌اند، چنان که اخبار پیاپی آن‌ها منتشر می‌شود.

مردی موفق شد بدون وقفه در طول ۲۰۰ ساعت آواز بخواند. دیگری پس از ۷ روز گریه بی‌وقفه که منجر به مختل شدن بینایی او به مدت ۴۵ دقیقه شد، خود را صاحب رکورد جهانی معرفی کرد. زنی هم از ثبت رکورد طولانی‌ترین مدت مستمر عدم خروج از خانه خبر داد و تلاش حداقل شش هموطن دیگر او نیز برای ثبت رکورد تازه سرخ کردن بیشترین تعداد حلزون رسانه‌ای شد.

پس از انتشار اخباری در مورد تلاش برخی نیجریه‌ای‌ها برای شکستن رکورد سرخ کردن بامیه نیجریه‌ای (Puff-puff) و نیز از حال رفتن زنی که قصد داشت رکورد طولانی‌ترین زمان ماساژدهی مستمر را بکشند، سازمان رکورد‌های جهانی گینس با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود یادآوری کرد که به رسمیت شناخته شدن رکورد‌ها منوط به پیش‌ثبت‌نام در این نهاد و به رسمیت شناختن اعتبار رکورد در چارچوب قوانین و دستورالعمل‌های آن است.

اما زن ماساژور با جسارت اعلام کرد که ۵۰ ساعتی که او ثبت کرده برای رکورددار بودن او کافی است حتی اگر بدون اطلاع گینس و ثبت در آن بوده باشد. بدین ترتیب، موجی از ثبت و اعلام رکورد‌ها در نیجریه بدون ارائه درخواست به گینس و پایبندی به قوانین به راه افتاد.

در واقع موفقیت خانم باچی گروهی از مردم کشور ۲۰۰ میلیون نفری را دیوانه ثبت رکورد کرده، اما دلیل فراگیر شدن عشق به رکورددار بودن در میان مردم نیجریه چیست؟

نیجریه رکورددار‌های دیگری هم پیش‌تر داشته است. به عنوان نمونه، توبی آموسان بهترین زمان را در دو ۱۰۰ متر با مانع زنان ثبت کرده یا چینوسو اچه رکورددار کمترین زمان مورد نیاز برای زدن هزار ضربه سر به توپ فوتبال است. اما هیچکدام از رکورد‌های ثبت شده توسط نیجریه‌ای‌ها به اندازه موفقیت خانم باچی رسانه‌ای نشد.

شرکتی که به عنوان حامی مالی این آشپز نیجریه‌ای انتخاب شده بود، چنان کارزار تبلیغاتی گسترده‌ای به راه انداخت که پس از ثبت رکورد خانم باچی، معاون رئیس جمهوری نیجریه با او تماس گرفت. سپس خبر دیدار‌های پی در پی او با سایر مقام‌های محلی و چهره‌های مشهور منتشر می‌شد.

خانم باچی همچنین هدایای مالی بسیاری دریافت کرد، از جمله آبونمان یک سال سفر رایگان با یک شرکت هواپیمایی نیجریه‌ای.

اما بخش دیگری از انگیزه سایر نیجریه‌ای‌ها برای رکورددار بودن این است که به سرعت به تعداد دنبال‌کنندگان و فالوئر‌های آن‌ها در شبکه‌های افزوده می‌شود. رخدادی که هم زمینه کسب درآمد بیشتر آن‌ها را به عنوان اینفلوئنسر (تأثیرگذاران فضای مجازی) از طریق جذب آگهی یا انتشار ارز دیجیتالی و رمزارزی جدید فراهم می‌کند.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها