تعداد بازدید: ۴۰۸
کد خبر: ۱۹۹۳۶
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۰ - 2024 20 April
فرماندار:
فرماندار نی‌ریز در اولین جلسه شورای اداری امسال که شنبه ۲۵ فروردین در کنار مقبره شهدای گمنام برگزار شد، به موضوع تکریم ارباب‌رجوع پرداخت و گفت: «بدرفتاری کارکنان را من به حساب مسئول می‌گذارم.»
author
روزنامه نگار: عابد نعمتی

بیشتر نارضایتی مردم از تبعیض‌ها است 
یعقوب خسروانی اظهار داشت: «در سال جدید انتظار بیشتری از مسئولان دارم و امتیاز منفی را برای مسئولانی می‌گذارم که بدرفتاری داشته باشند.»
وی افزود: «یک مدیر باید هنرمند باشد و تدبیر کند که چگونه مشکل مردم حل شود؛ نه این که یک قانون بگذارد جلویش و بگوید بر این اساس نمی‌شود کار را انجام داد.

مردم مشکلات معیشتی دارند؛ ولی بیشتر نارضایتی‌شان از تبعیض‌ها است که کار یکی انجام می‌شود و کار یکی نه؛ به ویژه در بانک‌ها و ارائه تسهیلات توسط آنها.»
فرماندار نی‌ریز گفت: «دست قشر ضعیف را بیشتر بگیرید. این طور نباشد آن‌هایی که بدبخت‌تر و بد‌پوش‌ترند، کمتر مورد توجه قرار بگیرند. همچنین احترام ایثارگران را بیشتر بگذارید. بدا به حال آن رئیس اداره‌ای که به خاطر ایثار شهیدان پشت میز نشسته و بخواهد جواب خانواده شهید را درست ندهد.  

مسئولان شهرستان ما مسئولان انقلابی و دلسوزی هستند؛ اما اگر خلاف آن ثابت شود، همان طور که از روز اول گفته‌ام خط قرمز من مردم هستند، هیچ انتظاری نباید از من داشته باشند.»

مسکن ملی نی‌ریز پیشرفت خوبی ندارد
خسروانی تصریح کرد: «خطاب پیام مقام معظم رهبری برای جهش تولید، دولت است. ما باید ناظر بر اجرا باشیم و بخش تولید را حمایت کنیم. باید در جلسه رفع موانع تولید مشکلات را برطرف کنیم و بر بازار نظارت داشته باشیم. مردم از افزایش قیمت‌ها نگران و ناراحت هستند و باید نظارت بیشتری شود.»
وی افزود: «یکی از موضوعاتی که در این مدت دنبال می‌شود، موضوع مسکن است. در شهرستان ما مشکلاتی در شرکت سکاف (مجری مسکن ملی نی‌ریز) داریم و آن چیزی که می‌خواهیم دنبال نمی‌کنند و پیشرفت خوبی نداریم. مسکن ملی نی‌ریز باید تا پایان سال ۴۰ درصد پیشرفت می‌داشت؛ اما تنها ۱۴ یا ۱۵ درصد پیشرفت داشته و باید به طور جدی دنبال شود.»

هنوز من برخی از مدیران کل را ندیده‌ام
فرماندار نی‌ریز از مدیران شهرستانی خواست تا از مدیران کل برای حضور در نی‌ریز دعوت کنند.
خسروانی عنوان داشت: «متأسفانه من هنوز برخی از مدیران کل را ندیده‌ام و اصلاً نمی‌دانم نظارت دارند یا نه. به استاندار گفتم اجازه نمی‌دهم هیچ مدیر کلی مدیری را بدون هماهنگی فرماندار تغییر دهد. فرماندار نماینده عالی دولت در شهرستان است. اگر قرار باشد هر مدیری در استان بخواهد برای خودش مسئولی را بردارد یا نصب کند که نمی‌شود. مدیران استانی بدانند بنده به هیچ عنوان اجازه نخواهم داد مدیری بدون هماهنگی ما تغییر کند. تصمیمات شهرستانی باید با هماهنگی فرماندار باشد.»

مدیرانی که بدون هماهنگی به شهرستان آمده‌اند، خودشان استعفا بدهند
نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: «در هر صورت بنده باید پاسخگوی مردم باشم و آن‌ها مطالباتشان را از فرماندار می‌خواهند. من می‌توانم تشخیص دهم کدام مسئول می‌تواند مشکلات این شهرستان را حل کند. چه زمانی می‌توانم پاسخگو باشم؟ زمانی که مدیر با من هماهنگ باشد. مدیری که من برایش نامه می‌فرستم و می‌گوید، چون این را فرماندار گفته انجام نمی‌دهم و به یک شکل فیلم بازی کند، چه مدیری است؟
مدیرانی که بدون هماهنگی بنده به شهرستان آمده‌اند، خودشان بروند استعفایشان را بدهند و برگردند؛ باید مدیر جدید بیاید.»
وی افزود: «به مسئولان استانی هم گفته‌ام یا جای بنده در شهرستان است یا جای آن مدیری که بدون هماهنگی به اینجا بیاید. مدیری که بگوید مدیر کل من این را گفته، می‌گویم به عنوان کارشناس برو پیش همان مدیر کلت بنشین؛ اما به عنوان مدیر شهرستانی نمی‌توانی باشی.»

برای هیچ کاندیدایی ابرو خم یا اشاره نکردم 
اگر افرادی به انتخابات اعتراض می‌کردند، می‌گفتم در شعب هیچ اتفاقی نیفتاد و کار با سلامت انجام شد. اگر هم مشکلی بوده، شاید بیرون شعبه و در کوچه و خانه‌ها بوده که باید این مسئله فرهنگی حل شود.  

من برای شخصی حتی ابرو خم یا اشاره نکردم و به همسرم هم نگفتم به چه کسی رأی دهد. متأسفانه مطالبی به گوش من رسید که بعضی مسئولان شاید دنبال این بودند که کاندیدایی را بزنند. خیلی زشت است و اگر این بوده، بروید توبه کنید. شما مسئول و امانتدار مردم هستید و این باعث بی‌اعتمادی مردم به مسئولان می‌شود. اگر مطمئن شوم و به یقین برسم که مسئولی این کار را می‌کرده، اجازه نمی‌دهم حتی یک روز پشت میز بنشیند.»

حجاب در نی‌ریز مطلوب‌تر است
در ادامه جلسه، فرماندار، امام جمعه و فرمانده انتظامی نی‌ریز بر رعایت حجاب به عنوان یک قانون تأکید کردند.
سرهنگ عظیم‌ا... کرمی گفت: «وضعیت حجاب در نی‌ریز از بقیه جا‌ها مطلوب‌تر است و به ندرت مشکلی وجود دارد. البته با توجه به این که اعلام شده از این به بعد طرح با شدت بیشتری پیگیری می‌شود، همه ادارات باید پای کار بیایند و همکاری کنند.»
وی افزود: «اکثر افراد بد پوشش کم سن و سال هستند؛ بنابراین آموزش و پرورش باید گام‌های بیشتری در این حوزه بردارد تا ترویج عفاف و حجاب را در مورد دانش‌آموزان بیشتر داشته باشیم.»
سرهنگ هاشمیان فرمانده سپاه نی‌ریز هم خبر از برگزاری یادواره شهدا در ۵ مهرماه داد و از همه ادارات و سازمان‌ها خواست تا در این ستاد و کمیته‌های مربوط به آن همکاری کنند.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها