تعداد بازدید: ۱۱۴
کد خبر: ۱۹۸۰۵
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۹ - 2024 07 April
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس گفت: برخی اتباع خارجی غیر مجاز با حربه‌های مختلف و سوء استفاده از حسن نیت خانواده‌های ایرانی، به طمع دریافت اقامت، به شکل صوری با بانوان ایرانی ازدواج می‌کنند که بانوان ایرانی نباید در دام این نوع ازدواج‌ها گرفتار شوند.
خبرنگار: مریم راوش

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، بهرنگ قربانی افزود:اتباع غیرمجاز فریبکار پس از عدم دریافت اقامت، بدون در نظر گرفتن شرایط همسر و فرزندان حاصل از این ازدواج غیرقانونی، کشور را ترک و مشکلات بسیاری را به زنان و جامعه ایرانی تحمیل می‌کنند.

او ادامه داد: بر پایه ماده ۱۰۵۹ و ماده ۱۰۶۰ قانون مدنی، ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی منوط به اجازه مخصوص از طرف دولت ایران است که این مهم به ادارات کل اتباع خارجی استان‌ها واگذار شده و بر پایه ماده ۱۰۶۱ قانون مدنی، هر فرد خارجی که بدون اجازه دولت با زن ایرانی ازدواج کند، به یک تا سه سال حبس محکوم خواهد شد.

وی اظهار کرد: با توجه به این که ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی چالش‌ها و مشکلات متعدد و بعضاً غیر قابل جبرانی به دنبال داشته، توصیه اکید ما پرهیز از چنین ازدواج‌هایی است.

او گفت: چنانچه فردی قصد ازدواج با اتباع خارجی دارد، قبل از هرگونه اقدامی در این زمینه، با مراجعه به اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری، مشورت‌های لازم را با کارشناسان حقوقی انجام دهد.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها