تعداد بازدید: ۱۳۷
کد خبر: ۱۹۷۱۵
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۲ - 2024 26 March
به گفته سرپرست بیمارستان شهدای سلامت نی‌ریز، تعداد متخصصان طب اورژانس در استان فارس بسیار کم شده و امید زیادی به جذب چنین متخصصی برای بیمارستان نیست.
author
روزنامه نگار: عابد نعمتی

یک شهروند خبرنگار با ارسال فیلمی، از نبود پزشک در نیمه شب 28  اسفند گلایه کرد و گفت به همین دلیل، بیماران بخش سرپایی مجبور به ترک بیمارستان شده‌اند.

دکتر سروش صدر سرپرست بیمارستان شهدای سلامت نی‌ریز در این رابطه گفت: «ما با مشکل کمبود پزشک عمومی در سراسر کشور مواجه‌ایم. البته پزشک از ساعت 12 شب تا 8 صبح در اتاق ویزیت سرپایی نمی‌نشیند و در بخش اورژانس حضور دارد که خالی بودن این اتاق در این ساعات چیز عجیبی نیست. در این مدت اگر بیمار سرپایی بیاید و بیمار بخش اورژانس نیاز فوری به اقدامی نداشته باشد، پزشک می‌تواند به اتاق سرپایی مراجعه کند.»

این در حالی است که در گذشته، به مدت چند سال پزشک متخصص طب اورژانس در بیمارستان نی‌ریز حضور داشت و خللی در کار پزشک عمومی بخش سرپایی به وجود نمی‌آمد. از طرفی بیماران و حادثه‌دیدگان بخش اورژانس (اتفاقات) نیز از پزشک متخصص این بخش بهره‌مند می‌شدند که می‌توانست در نجات جان  افراد بسیار مؤثر باشد.

اما حالا سرپرست بیمارستان شهدای سلامت می‌گوید: «امید زیادی به جذب دوباره چنین متخصصی نیست. متخصص طب اورژانس فعال در استان فارس بسیار کم شده و با وجود رایزنی ما با دانشگاه علوم پزشکی، فکر نمی‌کنم به این زودی و در چند ماه آینده بتوانیم آن را داشته باشیم.»

کمبود پزشک عمومی می‌تواند فشار کار را بر این افراد بیشتر کند و ضمن بروز خطای پزشکی به دلیل خستگی، مشکلات دیگری را به وجود آورد؛ از جمله موضوع ترک  شیفت پزشک اورژانس بیمارستان در بامداد 3 فروردین.

در پی این رخداد، سرپرست بیمارستان ضمن پوزش از مردم، دستور پیگیری هر چه سریع تر این موضوع و برخورد قاطع با خاطیان را داد.

هر چند به نظر نمی‌رسد چنین اقداماتی بتواند مانع از گلایه همیشگی مردم از نحوه رسیدگی به بیمارانشان به‌ویژه در بخش اورژانس شود.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها