تعداد بازدید: ۱۲۳
کد خبر: ۱۹۷۰۳
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۰ - 2024 23 March
امام جمعه نی‌ریز به نمایندگان مجلس توصیه کرد که با مردم و در کنار آنها بوده و با هم جبهه‌بندی و تقابل نداشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود حسینی در خطبه‌های نماز جمعه ۳ فروردین، به توصیه رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس اشاره کرد و اظهار داشت: «ما به نمایندگان توصیه می‌کنیم از حالا که انتخابات تمام شده، با مردم و در کنار آن‌ها باشند.

به روستا‌ها و بخش‌ها سر بزنند و مشکلات مردم را ببینند. راه قانونی را طی کنند و در مجلس مصوبات خوبی برای رفع مشکلات مردم و معیشت آن‌ها و مسکن جوانان داشته باشند؛ به‌ویژه در شهرستان نی‌ریز که کم‌آبی یکی از گرفتاری‌های اصلی آن است.»

خطیب جمعه نی‌ریز به سال جهش تولید با مشارکت مردم اشاره کرد و گفت: «هر کسی به نوبه خود می‌تواند در تولید نقش و مشارکت داشته باشد.

برخی سرمایه خوبی دارند؛ اما راکد است. این سرمایه را باید به بخش تولید بیاورند تا اشتغالزایی شود و رشد تولید داشته باشیم.

کلید اساسی حل مشکلات کشور و مردم تولید است تا اشتغال ایجاد شود و تورم از بین برود.»

ایشان در خطبه‌های نماز جمعه ۱۰ فروردین اظهار داشت: «عقب‌ماندگی‌ها بخشی عامل خارجی دارد و بخشی عامل داخلی.

اما اقتصاد نباید صد در صد دولتی باشد. مشارکت مردمی لازم است و رشد تولید با مشارکت مردم باید پررنگتر باشد. دولت هم باید حامی باشد و موانع مشارکت مردم را رفع کند؛ چه در سرمایه‌گذاری‌های بزرگ و چه تولیدی‌های کوچک.

همان طور که در هشت سال دفاع مقدس نقش مردم پررنگ بود، حال نیز اگر جنگ اقتصادی با مشارکت مردم باشد، پیروز می‌شویم.»

وی افزود: «در موضوع مبارزه با فساد و عدالت کم کاری شده است. ما باید زمینه ظهور را فراهم کنیم. اگر در جامعه‌ای روزه‌خواری، بی‌حجابی و ظلم و فساد باشد، آن جامعه زمینه ظهور ندارد.»

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها