تعداد بازدید: ۲۷۱
کد خبر: ۱۹۶۴۶
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۰ - 2024 16 March
قهرمانی اهورا و صعود پویش و آفتاب

هفته گذشته فوتبال نی‌ریز با قهرمانی اهورا در لیگ برتر فوتسال فارس، صعود تیم آفتاب نی‌ریز به لیگ ۳ فوتبال کشور و صعود پویش پاسارگاد به مرحله بعد لیگ مناطق کشور روز‌های خوبی را پشت سرگذاشت.

قهرمانی اهورا در لیگ فوتسال فارس

تیم اهورا قهرمان لیگ فوتسال فارس شد و برای دومین بار به لیگ ۳ کشور صعود کرد.

مرحله نهایی لیگ فوتسال به صورت مجتمعی با حضور ۴ تیم برتر در فیروز آباد برگزار شد.

اهورا در اولین بازی مرحله نهایی برابر پیران ویس زرین‌دشت به پیروزی رسید.

این بازی پنجشنبه ۱۷ اسفند برگزار شد.

در ابتدای بازی تیم اهورا دو گل دریافت کرد، اما در اواخر نیمه اول توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند.

اما در نیمه دوم اهورا که نمی‌خواست بازنده باشد بازی متفاوتی به نمایش گذاشت و دو گل دیگر به تیم حریف زد و توانست ۳ بر ۲ پیروز بازی باشد.

برای اهورا سیدمحسن موسوی، امین کشاورز و سعید جعفری گلزنی کردند.

اهورا در دومین بازی مرحله نهایی خود جمعه ۱۸ اسفند نیز منتخب جهرم را ۳ بر صفر شکست داد تا قبل از بازی آخر خود قهرمان شود.

در این بازی صادق حیدری، امین کشاورز و سید محسن موسوی برای اهورا گلزنی کردند.

نبرد داراب نیز از بازی مقابل اهورا انصراف داد.

سرمربی تیم اهورا در مورد این لیگ گفت: به دلیلی که تیم‌ها هرسال سهمیه خرید و فروش می‌کنند امکان سید بندی در استان وجود ندارد. این باعث شد که با سخت‌ترین قرعه در گروه ۱ قرار بگیریم.

از این نظر گروه سخت بود که تا هفته آخر ۴ تیم شانس صعود داشتند، ولی هم ما در دور رفت و هم برگشت صدر نشین گروه شدیم.

محمد فرزانه افزود: جا دارد از آقای میرزازاده که همه هزینه‌های تیم را متقبل شدند تشکر کنم که بدون هیچ چشمداشتی این تیم را حمایت کرد. الان صحبت‌هایی مطرح است که می‌خواهند سهمیه را بفروشند.

اگر از اهورا حمایت شود می‌تواند در لیگ ۳ کشور هم افتخار آفرینی کند. امیدوارم نگاه ویژه تری به تیم‌های جوان شهرستان شود که بتوانند همچنان برای نی‌ریز افتخار آفرینی کنند.

احمد میرزازاده مدیر تیم نیز در مورد فصل آینده به ما گفت: دیگر قصد ادامه تیمداری را به دلیل توان و مشکلات مالی ندارم.

در لیگ ۳ هم نمی‌توانیم شرکت کنیم، چون ما هنوز بابت همین لیگ برتر بدهی داریم.

چطور با دست خالی و بدون هیچ حمایتی به لیگ ۳ که آخر اردیبهشت یا اول خرداد برگزار می‌شود برویم؟

وی افزود: حتی اگر حمایت کم و کوچک هم بکنند ادامه نمی‌دهیم.

سال قبل هم که دوم استان شدیم اصلاً هیچ حمایتی نشدیم و هیچ قدردانی و تقدیری هم صورت نگرفت تا جایی که خودم تعدادی تقدیرنامه تهیه کردم و به بازیکنان و کادر فنی دادم.

میزازاده ادامه داد: تیم فوتسال اهورا نزدیک به ۴ سال است که تأسیس شده و سال اول در لیگ شهرستان، سال دوم در لیگ دسته اول استان و سال سوم با خرید سهمیه در لیگ برتر فوتسال استان حضور داشته است.

در سال سوم با یک تیم بومی در عین ناباوری و در اولین حضور به فینال راه پیدا کردیم و به مقام دوم رسیدیم و قصد ادامه مسیر را نداشتیم تا اینکه برخی از دوستان بیان کردند که این نتیجه اتفاقی بوده و شانسی به فینال رسیدید.

همین موضوع ما را بر این داشت که جدی‌تر به کار خودمان ادامه دهیم، ولی کارشکنی‌ها شروع شد و ما تقریباً نیمی از ترکیب خود را از دست دادیم، ولی باز ناامید نشدیم و به کارمان ادامه دادیم و در سال چهارم دوباره در لیگ برتر استان شرکت کردیم و این بار قهرمان شدیم.

او گفت: هزینه حضور تیم در لیگ در هر سال حدود ۳۰۰ میلیون تومان بوده که همه را خودم دادم. اگر از جوانان شهر ما حمایت شود پتانسیل حضور در لیگ ۲ و حتی ۱ کشور را دارند، ولی افسوس که با این همه پتانسیل مالی که در شهرستان موجود است حمایتی صورت نمی‌گیرد.

صعود آفتاب به لیگ ۳ کشور

تیم فوتبال آفتاب که در صورت پیروزی خانگی مقابل دارایی خشت می‌توانست قهرمان لیگ برتر فوتبال فارس شود به تساوی رضایت داد و نایب قهرمان شد و به لیگ ۳ صعود کرد.

بازیکنان آفتاب تمام تلاش خود را کردند و چندین موقعیت خطرناک بر روی دروازه حریف داشتند، اما موفق به باز کردن دروازه خشت نشدند.

با این نتیجه این دو تیم نمایندگان استان برای مسابقات لیگ دست سه کشور هستند.

در حاشیه بازی مدیرعامل تیم آفتاب گفت: برای فصل آینده در حال رایزنی با چند اسپانسر جهت شرکت در لیگ ۳ هستیم.

مجموعه آفتاب قطعاً حمایت می‌کند و بخش عمده‌ای از هزینه‌ها را متقبل می‌شود، اما به دلیل بالا بودن هزینه‌های تیم‌داری ما باید برای قسمتی از هزینه‌ها اسپانسر جذب کنیم.

جواد پاکنژاد افزود: برای فصل آینده کادر فنی را تغییر  می‌دهیم و تیم را تقویت خواهیم کرد و قطعاً با توجه به سطح بالای مسابقات کشوری بازیکنانی هم سطح این لیگ جذب می‌کنیم.

کامبک پویش پاسارگاد در بازی جنجالی و صعود به مرحله بعد

تیم پویش پاسارگاد نی‌ریز در لیگ مناطق کشور در حالی که در نیمه اول عقب بود بازی را برد، اما با کتک‌کاری تیم حریف و تماشاگران بدرقه شد.

پویش پاسارگاد یکشنبه ۲۰ اسفند در بندر کنگان به مصاف ایران جوان این شهر رفت.

نیمه اول این دیدار با نتیجه یک بر صفر به نفع تیم ایران‌جوان کنگان پایان یافت.  

در نیمه دوم تیم پویش بازی را به تساوی کشاند، اما دوباره این تیم بوشهری بود که گل دوم را زد.

در ادامه باز هم پویش پاسارگاد توانست در دقیقه ۸۵ دروازه حریف را باز کند و بازی به تساوی برسد.

پویش پاسارگاد، اما توانست در وقت‌های اضافه گل پیروزی بخش را بزند تا نتیجه ۳ بر ۲ شود.

بعد از پایان این دیدار تنش‌هایی بین دو تیم بوجود آمد که متأسفانه تماشاگران وارد زمین شدند و در نهایت این جنجال به پایان رسید.

با این پیروزی پویش به عنوان صدرنشین به مرحله بعد صعود کرد.

محمد جواد درستی مربی این تیم به ما گفت: مرحله بعدی بصورت رسمی مشخص نیست، اما به احتمال زیاد ۲۰ فروردین برگزار خواهد شد که دو‌تیم از هر گروه صعود کردند و ما به عنوان صدر نشین به مرحله بعدی رفتیم.

وی افزود: برخلاف انتظار مشکل خوابگاه و تهیه غذای فراوانی تا امروز داشتیم که اگر برطرف بشود قطعاً تیم بهتری برای دور دوم می‌بندیم.

او در مورد درگیری کنگان گفت: جدول حساسیت بسیار بالایی داشت و تیم میزبان در صورت برتری صعود می‌کرد و تا دقیقه ۸۵ نیز هواداران تیمشان را صعود کرده می‌دانستند. تا اینکه ما دو گل زدیم و آن‌ها به زمین بازی ریختند.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها