تعداد بازدید: ۳۰
کد خبر: ۱۹۶۳۸
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۷ - 2024 15 March
به ۲۴ هزار نفر از ساکنان پرمصرف نامه هشدار ارسال شد
نویسنده : یورونیوز

مقامات بارسلون با ارسال نامه‌هایی به مردم این منطقه هشدار دادند در صورت پر کردن استخر‌های خصوصی، آبیاری باغ‌ها و شستن خودرو‌ها با جریمه‌های سنگینی مواجه خواهند شد.

مقامات بارسلون به ۲۴ هزار نفر از ساکنانی که «بیش از حد مجاز آب مصرف می‌کنند» نامه هشدار ارسال کرد.

گفته می‌شود این خانوار‌ها که نزدیک به ۱.۵ درصد از کل جمعیت منطقه را تشکیل می‌دهند، بیش از حد مجاز آب مصرف کرده‌اند. در پی اعلام وضعیت اضطراری خشکسالی در این منطقه، حد مجاز مصرف آب برای هر نفر ۲۰۰ لیتر در روز تعیین شد.

این نامه علاوه بر این‌که به این خانوار‌ها یادآوری کرده است که فعالیت‌هایی مانند پر کردن استخر‌های خصوصی، آبیاری باغ‌ها و شستن خودرو‌ها که در حال حاضر ممنوع هستند به ساکنان هشدار داده در صورت زیر پا گذاشتن قوانین باید جریمه بپردازند.

براساس گزار‌ش‌ها این شهر در حال حاضر یکی از «طولانی‌ترین و شدیدترین خشکسالی‌ها در منطقه شهری» را تجربه می‌کند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که این مناطق به طور میانگین از مرز ۲۰۰ لیتر آب برای هر نفر در روز فراتر رفته‌اند.م

قامات قصد دارند در صورت تداوم خشکسالی، به تدریج طرح کاهش فشار آب را در سایر مناطق به ویژه منطقه‌های پر مصرف، به اجرا درآورند.

همزمان با تلاش‌ها برای کاهش مصرف آب، مقامات محلی نیز در تلاش هستند که میزان ذخایر آب را افزایش دهند تا محدودیت‌های سخت‌تر را به تعویق بیندازند.

آب بازیافت شده از فاضلاب‌ها بخش بزرگی از این استراتژی است.

در حال حاضر، یک چهارم آب مصرفی جمعیت ۳.۳ میلیونی این شهر از طریق آب‌های بازیافتی و ۳۳ درصد دیگر نیز از طریق نمک‌زدایی تامین می‌شود. آب‌های حاصل شده از این دو روش حدود ۵۸ درصد از کل آب مصرفی در این منطقه را تشکیل می‌دهند.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها