تعداد بازدید: ۴۵
کد خبر: ۱۸۸۳۶
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۳ - 2023 15 December
شرکت آی گرین گجتس (iGreen Gadgets) که در زمینه معرفی محصولات سبز و دوستدار محیط زیست فعالیت می‌کند، به تازگی یک قاب گوشی هوشمند خاص را عرضه کرده است که پس از پایان عمر استفاده به عنوان یک قاب محافظ تلفن همراه، کاربر می‌تواند آی گرین کاور را به جای دور انداختن در خاک بکارد تا دانه‌های درون آن رشد کرده و به گیاهانی مانند ریحان تبدیل شوند.

قسمت داخلی این قاب تلفن همراه دارای یک لایه محافظ محلول در آب است و هنگامی که رقیق یا تجزیه می‌شود، دانه‌های گیاهان به خودی خود در خاک آزاد می‌شوند.

کاربر فقط باید آی گرین کاور کودپذیر را پس از کاشتن در خاک آبیاری کرده و در برابر نور قرار دهد. قاب به آرامی تجزیه شده و دانه‌های موجود در آن زیر خاک پخش می‌شوند.

آی گرین کاور ثبت اختراع شده و تولید آن در ایتالیا صورت می‌گیرد. شرکت آی گرین گجتس معتقد است که این نخستین قاب آی فون کودپذیر تا به امروز است که پس از فرسوده شدن، کاربر می‌تواند از آن برای پرورش گیاهان استفاده کند.

آی گرین کاور در سه رنگ تولید می‌شود که هر رنگ معرف دانه‌های گیاه موجود در آن است. قاب زرد رنگ حاوی دانه‌های گیاه مینای چمنی، قاب آبی رنگ حاوی دانه‌های گیاه فراموشم مکن، و قاب سبز رنگ حاوی دانه‌های گیاه ریحان است.

به گفته شرکت آی گرین گجتس، جذب و تجزیه مواد سریع صورت می‌گیرد، زیرا ریشه‌های گیاهان می‌توانند به طور مستقیم از قابی با جنس نشاسته ذرت رشد کنند که به حل شدن آن نیز کمک می‌کند.

ممکن است چند روز طول بکشد تا دانه‌های درون قاب کودپذیر جوانه بزنند. اما آزاد شدن دانه‌ها زمانی که قاب با زاویه ۳۰ درجه در خاک کاشته شده باشد، بسیار سریع خواهد بود.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها