تعداد بازدید: ۲۲۱
کد خبر: ۱۸۷۰۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۵ - 2023 02 December
وزیر آموزش و پرورش خبر داد
با توجه به اطلاع‌رسانی‌های قبلی سازمان سنجش، امروز شنبه ۱۱ آذر آخرین مهلت ثبت‌نام داوطلبان در کنکور ۱۴۰۳ است.

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که با جلب نظر اعضای ستاد تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی، قرار بر این شد که سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان دو سال بیشتر شود و از این رو همه داوطلبان زیر ۲۴ سال علاقه‌مند به رشته معلمی می‌توانند در فرصت باقی مانده در کنکور اختصاصی تربیت معلم ثبت‌نام کنند.
 
به گزارش ایسنا، رضامراد صحرایی درباره جلب نظر اعضای ستاد تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی برای افزایش سقف سنی ورود دانشجو به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی اظهارکرد: در کنکور امسال و دو سال گذشته، سن ۲۴ سال حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان بود؛ درحالی که این سقف سنی در مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش ۲۲ سال است.
 
وی با بیان این که در ستاد تعلیم و تربیت نیز ۲۲ سال سن به عنوان سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تصویب شده است، ادامه داد: از این رو در دفترچه کنکور ۱۴۰۳ نیز سن ۲۲ سال به عنوان سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی قید شد و همین سن به سازمان سنجش اعلام شده است.
 
وزیر آموزش و پرورش در عین حال توضیح داد: بعد از تماس‌های مکرر داوطلبان عزیز و کسانی که علاقه‌مند به رشته شریف معلمی هستند، طی دو روز گذشته گفتگوهایی با دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و دیگر افراد مرتبط با ستاد تربیت داشتیم. به نظر می‌آید که موافقت دوستان جذب شده است تا در کنکور پیش رو همانند کنکور پیشین عمل کنیم و اعمال سقف سنی ۲۲ سال برای ورود به دانشگاه فرهنگیان از کنکور سال ۱۴۰۴ اجرا شود.
 
صحرایی خطاب به دانش آموزان کنکوری و تمامی داوطلبین کنکور ۱۴۰۳ که زیر ۲۴ سال سن دارند، تأکید کرد: بنابراین داوطلبین عزیز که علاقه‌مند به شرکت در آزمون اختصاصی تربیت معلم و در فاصله سنی حداکثر ۲۴ سال هستند، حتماً در کنکور تربیت معلم شرکت کنند. همه تلاش ما این است که این امر را برای امسال درست کنیم.
 
وی همچنین گفت: به طور قطع از سال ۱۴۰۴ سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان همان ۲۲ سال خواهد بود؛ اما برای کنکور سال ۱۴۰۳ به دلیل برنامه‌ریزی داوطلبین عزیز تلاش می‌کنیم که روی ۲۴ سال، موافقت اعضای ستاد تربیت را جلب کنیم. 
 
وزیر آموزش و پرورش در پایان سخنان خود از داوطلبان کنکور ۱۴۰۳ که زیر ۲۴ سال سن دارند درخواست کرد تا در فاصله باقی مانده برای ثبت نام در کنکور تربیت معلم، ثبت نام خود قطعی انجام دهند؛ چراکه وزارت آموزش و پرورش پیگیر است تا موافقت اعضای ستاد تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی را به منظور اعمال سقف سنی ۲۴ سال برای ورود به دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور ۱۴۰۳ جلب کند.
 
به گزارش ایسنا، در دفترچه کنکور ۱۴۰۳ و در قسمت شرایط اختصاصی ثبت‌نام و شرکت در آزمون تربیت معلم درج شده است که سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی ۲۲ سال است. با این حال با توجه به اعلام وزیر آموزش و پرورش قرار است به این سقف سنی دو سال افزوده شود و متقاضیان شرکت در آزمون اختصاصی تربیت معلم که زیر ۲۴ سال سن دارند، می‌توانند برای شرکت در این آزمون ثبت‌نام کنند.
 
با توجه به اطلاع رسانی‌های قبلی سازمان سنجش، امروز شنبه ۱۱ آذر آخرین مهلت ثبت نام در کنکور ۱۴۰۳ است.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها