تعداد بازدید: ۵۶
کد خبر: ۱۸۵۶۹
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۶ - 2023 17 November
پیش‌بینی ایلان ماسک در دیدار با نخست‌وزیر انگلیس:
ایلان ماسک میلیاردر حوزه فناوری در دیداری که با نخست‌وزیر انگلیس داشته، پیش بینی کرده است که هوش مصنوعی در نهایت به این معنا خواهد بود که در آینده هیچ کس مجبور به کار کردن نیست.

ریشی سوناک و ایلان ماسک در یک گفت و گوی غیرمعمول و دوستانه در مورد خطرات ناشی از هوش مصنوعی، نحوه برخورد دولت‌ها با آن‌ها و اینکه چگونه این فناوری ممکن است بر مشاغل تأثیر بگذارد، صحبت کردند و ماسک پیش بینی کرد که این فناوری می‌تواند بیشتر شغل‌ها را در آینده نزدیک منسوخ کند.

این مصاحبه ۵۰ دقیقه‌ای شامل پیش‌بینی آقای ماسک بود مبنی بر اینکه این فناوری شغل‌های روزانه را بیهوده خواهد کرد و همچنین درباره ربات‌های انسان‌نما هشدار داد که می‌توانند شما را در هر جایی تعقیب و پیدا کنند.

در این گفتگو همچنین در مورد مزایای بالقوه هوش مصنوعی صحبت شد و آقای ماسک گفت: یکی از پسران من در دوست یابی مشکل دارد و یک دوست هوش مصنوعی می‌تواند برای او عالی باشد. همچنین در مورد امکاناتی که هوش مصنوعی برای یادگیری به جوانان ارائه می‌کند توافق وجود داشت و آقای ماسک گفت که هوش مصنوعی می‌تواند «بهترین و صبورترین معلم» هر شخص باشد.

وقتی سوناک از ایلان ماسک پرسید که هوش مصنوعی چگونه بر مشاغل تأثیر می‌گذارد، ماسک پیش بینی کرد که نیروی کار انسانی منسوخ خواهد شد. او ادامه داد: من فکر می‌کنم ما در اینجا شاهد مخرب‌ترین نیروی تاریخ هستیم. ما برای اولین بار چیزی خواهیم داشت که باهوش‌تر از باهوش‌ترین انسان خواهد بود.

زمانی فرا می‌رسد که به هیچ شغلی نیاز نیست. اگر می‌خواهید شغلی برای رضایت شخصی داشته باشید، می‌توانید شغلی داشته باشید، اما هوش مصنوعی قادر به انجام همه کار‌ها خواهد بود.

ایلان ماسک برای نزدیک به یک دهه هشدار داده است که هوش مصنوعی می‌تواند بقای نسل بشر را تهدید کند، موضوعی که او با سوناک در مورد آن صحبت کرد.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها