تعداد بازدید: ۱۶۱
کد خبر: ۱۸۵۴۶
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۲ - 2023 14 November
کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مصوب کرد که در طول سال‌های برنامه با تأکید بر سه سال اول به گونه‌ای میزان افزایش حقوق و درصد افزایش حقوق بازنشستگان نسبت به شاغلین صورت گیرد که حقوق بازنشستگان بتواند به ۹۰ درصد حقوق شاغلین همتراز دست پیدا کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مصوبه این کمیسیون درباره افزایش حقوق بازنشستگان را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محسن زنگنه با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق در رابطه با افزایش حقوق بازنشستگان طی سال‌های اجرای برنامه هفتم گفت: کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مصوب کرد که در طول سال‌های برنامه با تاکید بر سه سال اول به گونه‌ای میزان افزایش حقوق و درصد افزایش حقوق بازنشستگان نسبت به شاغلین صورت گیرد که حقوق بازنشستگان بتواند به ۹۰ درصد حقوق شاغلین همتراز دست پیدا کند.

وی افزود: فرمولی که در نهایت نمایندگان به آن رای دادند بدین ترتیب است که اگر فرض کنیم یک فاصله‌ای بین حقوق کارمند شاغل و بازنشسته وجود دارد و این فاصله ۱۰۰ است، مقرر شد که ۴۰ درصد در سال اول، ۳۰ درصد در سال دوم و ۳۰ درصد در سال سوم جبران شده تا نهایتاً حقوق بازنشسته به ۹۰ درصد حقوق بازنشسته برسد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر ما بخواهیم حقوق بازنشستگان را در سال ۱۴۰۳ در کل کشور به ۹۰ درصد حقوق شاغلین برسانیم، به حدود بین ۲۰۰ الی ۲۳۰ هزار میلیارد تومان منابع نیاز داریم و طبیعی است که تأمین این منابع در یک سال امکان پذیر نیست.

به همین خاطر ما یک فضای پلکانی را ترتیب دادیم تا بتوانیم در سه سال به این رقم دست پیدا کنیم.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها