تعداد بازدید: ۲۶۵
کد خبر: ۱۸۵۳۳
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۲ - 2023 11 November
author
روزنامه نگار: عابد نعمتی

با شروع عملیات ساخت بال دوم روگذر نی‌ریز، مسیر اصلی عبور خودرو‌ها مسدود شد.

عملیات ساخت بال غربی روگذر در حالی شروع شده که مدت زیادی به دلیل اعتراض مغازه‌های سر جاده و کنار مسجد فاطمه الزهرا عقب افتاده بود.

حال و با ادامه عملیات این پروژه، به گفته رئیس اداره راه و شهرسازی نی‌ریز قرار است به مغازه‌ها اجازه داده شود که درِ اصلی را از پشت و در مسیر اصلی تردد خودرو‌ها باز کنند؛ مسیری که به نظر می‌رسد دائمی شود و دیگر امکان تردد خودرو‌ها از مسیر قبلی و جلوی فروشگاه‌ها میسر نباشد.

محمد یاراحمدی گفت: «ساخت این قسمت نزدیک به سه ماه طول می‌کشد.»

در همین رابطه، برخی افراد و مغازه‌داران آن منطقه که از نزدیک شاهد عملیات اجرایی پروژه بودند، به ما پیام دادند که در جریان ساخت بال شرقی روگذر، آب چندانی به بتن و سیمان داده نشده و با توجه به این که بیشترین استحکام سیمان بر اثر آب دادن بعد از آن به وجود می‌آید، استحکام و امنیت آینده سازه نگران کننده به نظر می‌رسد.

اما رئیس راه و شهرسازی نی‌ریز در این باره عنوان داشت: «زمانی که یک گروهی از کاری خوششان نمی‌آید، دوست دارند به نوعی حرفی بزنند که آن را خراب کنند. مطمئن باشید به این شکل نیست.

این طرح مشاور و ناظر مقیم دارد و این شرکت زیر نظر راه و شهرسازی است که به طور مرتب روی کیفیت کار نظارت دارد.

به جز آن، آزمایش‌های کیفی هم مرتب انجام می‌شود.»

مهندس رضایی سرپرست کارگاه روگذر از شرکت سیویل تونل هم گفت: «ما دستگاه مشاور و نظارت داریم. کنترل و نظارت مرتب انجام می‌شود و از نظر فنی هیچ مشکلی وجود ندارد.»

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها