تعداد بازدید: ۱۵۴
کد خبر: ۱۸۵۲۶
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۶ - 2023 11 November
آداب معاشرت

بخش ششم

در مکان‌های خاصی تلفن همراه را خاموش کنید

در مکان‌ها و زمان‌های خاصی مثل هنگام نماز بویژه نماز جماعت، سینما، تئاتر، کتابخانه، کلاس، مطب دکتر و ... گوشی تلفن همراه را خاموش کنید و یا آن را در حالت بی‌صدا قرار دهید.

انتخاب آهنگ مناسب برای زنگ موبایل و پیامک و پیام‌رسان‌ها

یک سری از آهنگ‌های زنگ‌خور یا پیام، ناهنجار یا گوش‌خراش هستند و بر روی شخصیت شما اثر منفی می‌گذارند.

در حال صحبت با دیگران به تلفن جواب ندهید

اگر با شخصی در حال صحبت حضوری هستید و تلفن شما زنگ می‌خورد، یا پاسخ ندهید و با یک پیامک عذرخواهی کنید و یا در صورت ضرورت، از شخص مقابل عذرخواهی کنید و بعد تلفن را جواب دهید.

احساسات را از طریق صدا انتقال دهید، حقایق را از طریق متن

خیلی وقت‌ها اصلاً نیازی به تماس تلفنی نیست.

وقتی می‌خواهید ببینید کدام شیوه برای انتقال پیامتان به عنوان بهترین روش ارتباطی است، اول از همه ببینید که هدف شما از این تماس یا ارسال پیام چیست.

مسلم است که اگر می‌خواهید به نکات ظریف یا بحث در مورد مسائل عاطفی اشاره کنید یا با کسی مشاجره کنید احتمالاً بهتر است از طریق تماس تلفنی انجام شود.

اما اگر می‌خواهید هر لحظه از خودتان یا موقعیتی که در آن قرار دارید به دیگران خبر دهید، خب نوشتن و ارسال پیامک بهترین روش خواهد بود.

ولی اگر موضوع بحث شما پیچیده است و آنقدر طولانی است که باید به صورت پیام‌ها و پاسخ‌های مسلسلی دوطرفه باشد، بهتر است از طرف مقابل بخواهید که تلفنی حرف بزنید.

به اعتقاد برخی از افراد، هیچکس نمی‌تواند از طریق پیامک مشاجره و استدلال خود را به خوبی به طرف مقابل برساند.

البته همیشه هم ممکن است اینگونه نباشد و برخی ترجیح دهند دعوا و گلایه خود را از طریق پیامک ارسال کنند تا با طرف مقابل روبرو نشوند.

ادامه دارد

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها