تعداد بازدید: ۱۸۰
کد خبر: ۱۸۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۱ - 2023 04 November
ترفند جدید کلاهبرداران اینترنتی

شهروندان به هیچ وجه فریب این گونه پیامک‌های کلاهبرداران اینترنتی را نخورند و آگاه باشند که برای انجام خدمات الکترونیک بانکی و دریافت و استفاده از اپلیکیشن‌های بانکی، باید به سایت اصلی بانک مربوطه برای بررسی و تطبیق اصالت آدرس آن مراجعه کنند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: کلاهبرداران سایبری با ارسال پیامک جعلی افتتاح حساب برای شهروندان، از ضعف آگاهی آنان سوء‌استفاده و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد می‌کنند.

سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی افزود: برابر بررسی‌های به عمل آمده، به تازگی پیامکی مبنی بر این که (مشتری گرامی حساب شما افتتاح شد و برای دریافت همراه بانک و فعالسازی خدمات بانکداری اینترنتی وارد لینک زیر شوید) برای برخی افراد ارسال شده است.

وی اضافه کرد: کاربر هنگام مراجعه به لینک جعلی ارسال شده از طرف فرد کلاهبردار و دانلود اپلیکیشن جعلی همراه بانک، پس از وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی، کد ملی و شماره تماس خود، به یک صفحه پرداخت الکترونیک جعلی برای واریز وجه فعال‌سازی خدمات بانکداری اینترنتی هدایت می‌شود.

این مقام انتظامی افزود: اپلیکیشن جعلی با اخذ مجوز دسترسی به پیام‌ها، رمز یکبار مصرف بانکی فرد را سرقت می‌کند و بدین ترتیب امکان برداشت غیرمجاز از حساب کاربر فراهم می‌شود.

سرهنگ مرتضوی تصریح کرد: شهروندان به هیچ وجه فریب این گونه پیامک‌ها را نخورند و آگاه باشند که برای انجام خدمات الکترونیک بانکی و دریافت و استفاده از اپلیکیشن‌های بانکی، باید به سایت اصلی بانک مربوطه برای بررسی و تطبیق اصالت آدرس آن مراجعه کنند.

رئیس پلیس فتا اصفهان خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند آخرین آموزش‌های لازم در باره استفاده صحیح از ظرفیت‌های فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها