تعداد بازدید: ۳۰۳
کد خبر: ۱۸۴۱۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۴ - 2023 29 October
 با برگزاری انتخابات داخلی شورای شهرستان نی‌ریز، سید‌حسین حسینی به عنوان رئیس این شورا انتخاب شد.  

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نی‌ریز، منتخبین شورای شهرستان در دوره ششم، شنبه ۶  آبان جلسه انتخاب رئیس را برگزار کردند که سید‌حسین حسینی به عنوان رئیس شورای اسلامی شهرستان نی‌ریز انتخاب شد.  

همچنین سید‌جواد قطبی به عنوان نایب رئیس، مهدی علیخانی به عنوان سخنگو، محمد ابراهیم حیدری به عنوان منشی، عباس باغبانی به عنوان خزانه‌دار و بختیار حق‌دوست به عنوان عضو شورای شهرستان انتخاب شدند.  

در ابتدای این جلسه فرماندار گفت: شورا‌های اسلامی برآمده از مردم و مورد تأیید اکثریت جامعه‌اند که باید با شناخت کافی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی، در صدد رفع مشکلات شهرستان برآیند.  

یعقوب خسروانی افزود: شورای شهرستان، وظیفه‌ای فراتر از شورای شهر و بخش بر عهده دارد و اعضا موظفند تا وظیفه نظارتی خود را با نگاه به کل شهرستان انجام دهند.  

نوشتنی است وظایف و اختیارات شورای شهرستان شامل ارائه پیشنهادات لازم در زمینه توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و عمرانی شهرستان به دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان و شورای استان، نظارت بر حسن اجرای تصمیمات شورا‌ها در شهرستان، تصویب، اصلاح، تتمیم و تفریغ بودجه دبیرخانه شورای شهرستان و شورا‌های شهر در شهرستان، هماهنگی و رسیدگی به مسائل و حل و فصل مشکلات بین شورا‌های شهر و بخش در مواردی که قابل پیگیری قضایی نیست و نظارت بر عملکرد و فعالیت‌های شورا‌های بخش و شهر است.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها