تعداد بازدید: ۹۹
کد خبر: ۱۸۳۸۴
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۱ - 2023 28 October
فرمانده انتظامی نی‌ریز در خصوص راهکار‌های پیشگیری از سرقت دام به شهروندان هشدار داد.

سرهنگ عظیم‌ا... کرمی از شهروندان خواست تا با رعایت نکات زیر، از سرقت دام جلوگیری کنند:

وی مهمترین راهکار پیشگیری از سرقت دام را استفاده از نگهبان هوشیار و آماده دانست و گفت: بیشتر دامداران فاقد نگهبان و چوپان مستقل و تمام وقت هستند و خودِ مالک به ناچار در طول روز، اقدام به چراندن دام می‌کند که شب‌هنگام برای نگهبانی خسته است و نیاز به استراحت دارد؛ سارقان نیز در این ساعات شب از فرصت استفاده می‌کنند؛ لذا انتظار می‌رود دامداران ضمن استراحت در طول روز، در شب آمادگی جسمی بیشتری داشته باشند.

کرمی با توصیه به دامداران تصریح کرد: حتماً یکی از اهالی خانواده که دارای هوشیاری لازم است و یا به صورت تمرکزی با سایر دامداران، در کنار هم نگهبانی شبانه را پوشش دهند تا شاهد فرصت طلبی سارقان نباشیم.

وی در ادامه، برای دامداران توصیه‌های زیر را عنوان کرد:

۱- از افراد بالغ و مجرب در نگهداری دام استفاده و از دادن اطلاعات، محل نگهداری، اسامی نگهبان و چوپان به افراد ناشناس خودداری کنید.

۲- هنگام نگهبانی از دام و یا چراندن دام، از گرفتن آب، آب میوه و غذا از خودرو‌های عبوری و افراد ناشناس خودداری کنید؛ چرا که بعضاً آغشته به مواد بیهوشی است و قصد سرقت دارند.

۳- از استقرار دام و چراندن آن‌ها در کنار جاده که در معرض دید عموم قرار می‌گیرد خودداری نمایید و هنگام ظهر و عصر نیز دام را در چراگاه‌ها رها نکنید.  

۴- نگهبان و چوپان دام حتماً تلفن همراه داشته باشد تا بتواند موارد مشکوک را به مالک یا پلیس ۱۱۰ گزارش دهد.

۵- اگر خودرو‌های بدون پلاک را که در روستا‌ها و اطراف شهر تردد می‌کنند مشاهده کردید، به سرعت به پاسگاه محل و ۱۱۰ اطلاع‌رسانی کنید.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها