تعداد بازدید: ۴۷۲
کد خبر: ۱۸۳۶۴
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۸ - 2023 26 October
فرمانده انتظامی استان از شناسایی قاتل و گروگانگیر مسلح متواری در شهرستان کوه‌چنار خبر داد و گفت: این فرد مسلح در تیراندازی متقابل با مأموران انتظامی به هلاکت رسید. 

یکشنبه، ۲۱ آبان:

سردار رهام‌بخش حبیبی به پایگاه خبری پلیس گفت: در پی تیراندازی منجر به کشته شدن دو تن از شهروندان و همچنین گروگان گرفتن یک شهروند دیگر توسط متهم در چهارم آبان ماه سال جاری در بولوار شهید چمران شیراز، موضوع شناسایی و دستگیری قاتل و گروگانگیر مسلح متواری به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.

وی با بیان این که با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، ساعتی بعد از این حادثه متهم گروگان را به صورت صحیح و سالم آزاد کرد، ادامه داد: با انجام اقدامات اطلاعاتی گسترده و شبانه‌روزی، در نهایت با تلاش‌های کارآگاهان پلیس آگاهی استان فارس و مأموران انتظامی شهرستان کوه‌چنار، مخفیگاه این قاتل در یکی از روستا‌های این شهرستان شناسایی شد.

فرمانده انتظامی استان با بیان این که مأموران انتظامی با هماهنگی مرجع قضایی برای دستگیری این قاتل مسلح اقدام کردند، گفت: قاتل در مواجهه با مأموران انتظامی و بدون توجه به هشدار‌های آنان مبنی بر تسلیم شدن، اقدام به تیراندازی به سمت پلیس کرد که در نهایت طی یک تیراندازی متقابل، این قاتل مسلح به هلاکت رسید.

سردار حبیبی گفت: در این راستا یک قبضه سلاح کلت کمری به همراه خشاب و ۸ تیر جنگی که از آن‌ها در به قتل رساندن دو تن از شهروندان و همچنین تیراندازی به سمت مأموران انتظامی استفاده کرده بود، کشف شد.

فرمانده انتظامی استان فارس هشدار داد: امنیت مردم خط قرمز پلیس است و مخلان نظم و امنیت عمومی بدانند که با برخورد قاطع و قانونی پلیس مواجه خواهند شد.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی پلیس فارس، ساعت ۱۲:۲۰ امروز پنجشنبه ۴ آبان، سه سرنشین مرد یک دستگاه پژو ۴۰۵ که یکی از آن‌ها مسلح به سلاح کمری بود، در بولوار چمران و مقابل ساختمان دادسرای ناحیه ۲ به سمت ۲ مرد شلیک می‌کنند و ضمن گروگان گرفتن یک خانم که همراه آن‌ها بود، متواری می‌شوند.

در بررسی صورت گرفته، یکی از مجروحان حادثه به علت شدت جراحات وارده در دم فوت کرده و دیگر مصدوم به بیمارستان انتقال داده می‌شود.

شناسایی و دستگیری گروگان‌گیران و همچنین علت و انگیزه حادثه در دست بررسی و اقدام ویژه پلیس فارس است و اخبار تکمیلی متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

جمعه، ۵ آبان:

سردار رهام‌بخش حبیبی به پایگاه خبری پلیس گفت: از لحظه وقوع این حادثه، شناسایی و دستگیری گروگان‌گیران و قاتل مسلح و همدستانش به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده انتظامی فارس افزود: با تلاش‌های صورت گرفته، اقدام عملیاتی، اشراف اطلاعاتی و رصد‌های پلیس به صورت گشت هوایی و زمینی، گروگانگیران که عرصه را بر خود تنگ دیده بودند، خانم گروگان گرفته شده را به صورت صحیح و سالم آزاد کردند.

سردار حبیبی با بیان این که گروگانگیران و قاتلان فراری شناسایی شده و به زودی دستگیر خواهند شد، تأکید کرد: پلیس با مخلان نظم و امنیت عمومی قاطعانه و برابر قانون برخورد می‌کند.

در همین حال، برخی منابع خبری می‌گویند: «تحقیقات پلیس برای دستگیری عاملان گروگانگیری خونین در شیراز در شرایطی ادامه دارد که دومین مجروح این حادثه نیز روی تخت بیمارستان جان باخت تا شمار قربانیان به دو نفر افزایش پیدا کند.»

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها