تعداد بازدید: ۳۶۲
کد خبر: ۱۸۳۵۴
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۶ - 2023 23 October
توسط شهرداری نی‌ریز:
بزرگترین پروژه آسفالت معابر بافت‌های ناکارآمد شهری شهرداری نی‌ریز آغاز شد.

پس از امضای تفاهم‌نامه بین شهرداری نی‌ریز و اداره کل راه و شهرسازی فارس، فرآیند اجرای پروژه  آسفالت کل معابر خاکی بافت ناکارآمد شهر نی‌ریز به مساحت بیش از ۱۰۰ هزار مترمربع آغاز شد.  

در این پروژه، معابر خاکی شهرک شهیدان رجایی و باهنر و شهرک امیرکبیر (جمال‌آباد) زیرسازی، جدول‌گذاری و آسفالت می‌شود.

ارزش ریالی این پروژه نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان است که از هفته‌های گذشته شروع شده و تا پایان اسفند ادامه خواهد یافت.

در قالب این پروژه، بیش از ۱۱ کیلومتر از معابر درون شهری نی‌ریز که برای سال‌ها به صورت خاکی رها شده بود، با همکاری شهرداری نی‌ریز و اداره کل راه و شهرسازی فارس زیرسازی و آسفالت خواهد شد.

اجرای این پروژه تأثیر مستقیمی در بهبود کیفیت زندگی اهالی مناطق هدف بازآفرینی از طریق بهسازی و تسهیل در عبور و مرور خودرو‌های شخصی، عمومی و خدماتی خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری نی‌ریز توسعه امکانات در نقاط کمتر برخوردار شهر به ویژه بهسازی معابر این مناطق در طول ۶ سال اخیر، مورد توجه ویژه شهرداری نی‌ریز بوده است.

موزائیک فرش پیاده‌رو‌ها و آسفالت کل معابر خاکی محله شهید نواب صفوی، بهسازی گود صارمی، آسفالت معابر خاکی مسکن مهر، فرعی بولوار‌های امام علی و شهید کلانتری، محله قلعه محمود‌خان، بهسازی کانال‌های گودچاهی و مسجد جامع‌کبیر، از جمله اقدامات شهرداری نی‌ریز در محلات کمتر برخوردار بوده است.

در زمستان سال گذشته  و  پس از  نزدیک  به  دو  سال پیگیری و مکاتبات متعدد انجام شده توسط شهرداری نی‌ریز، محلات کمرآویز واقع در شهرک شهیدان رجایی و باهنر و جمال‌آباد (شهرک امیرکبیر) با مصوبه کمیته فنی و کمیسیون ماده ۵ شورای عالی شهرسازی و معماری به عنوان بافت ناکارآمد شهری شهر نی‌ریز تثبیت شد.

این پروژه یکی از اقدامات مشترک شهرداری، اداره کل راه و شهرسازی و سازمان بازآفرینی کشور برای بافت ناکارآمد شهر نی‌ریز است.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها