تعداد بازدید: ۳۱۴
کد خبر: ۱۸۳۱۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۶ - 2023 20 October
اشتغال‌زایی برای مددجویان و نیازمندان دهک‌های یک الی ۵ درآمدی با اجرای طرح مرغ‌های تخم‌گذار انجام شد.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی نی‌ریز، رئیس این اداره از اشتغال‌زایی برای مددجویان و نیازمندان دهک یک الی ۵ درآمدی با توزیع مرغ‌های تخم‌گذار در این شهرستان خبر داد.

مهدی درویش‌زاده با بیان این که طرح راهبران شغلی اقدامی مؤثر برای اشتغال پایدار مددجویان است، گفت: در اجرای این طرح، مددجویان و نیازمندانی که فاقد بیمه‌پردازی تأمین اجتماعی هستند و در سامانه رصد اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان بیکار تلقی می‌شوند، می‌توانند با مراجعه به واحد اشتغال و خودکفایی این اداره و پس از دریافت تسهیلات زیر نظر راهبر شغلی، اقدام به تولید محصول کنند.

وی افزود: برای اجرای این طرح، تسهیلات اشتغالزایی ۱۵۰ میلیون تومانی جهت ۳۶۰ قطعه مرغ تخم گذار در فضای حداقل ۲۰ متر مربع (به شکل طبقه‌بندی) در نظر گرفته شده است.

در همین مبلغ ۱۵۰ میلیون، پیش‌بینی مرغ، قفسه‌بندی و دستگاه تهویه و حتی مقداری غذا شده است.

درویش‌زاده راه‌اندازی این طرح را مخصوص خارج شهر و روستا‌ها عنوان کرد و گفت: قاعدتاً باید مکانی خارج و نزدیک به شهر باشد.

در روستا‌ها که بیشترین متقاضی ما از آنجا هستند، می‌توانند کنار خانه هایشان یا حتی در یک گله‌دانی قدیمی که وسعت مناسبی دارد، راه‌اندازی کنند.

وی با بیان این که تخم‌مرغ تولیدی ضمانت فروش دارد، گفت: وقتی متقاضیان به تعداد ۱۰ تا ۱۵ نفر برسند، راهبر ما در کمیته امداد جلسه می‌گذارد تا آموزش‌های لازم را ببینند و در حین اجرا نیز آموزش‌های لازم داده می‌شود.

متقاضیان پس از راه‌اندازی، تنها لازم است روزی دو ساعت (یک ساعت صبح و یک ساعت عصر) برای دانه دادن و هفته‌ای یک بار جهت نظافت وقت بگذارند.

تعداد بازدید : 50

 

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها