تعداد بازدید: ۳۲
کد خبر: ۱۸۳۰۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۹ - 2023 22 October
برای نخستین بار در جهان
برای نخستین بار در جهان در شهر گری‌استونز واقع در ایرلند، انجمنی متشکل از خانواده‌های هشت دبستان ابتدایی پیشنهادی مبنی بر ممنوعیت استفاده از تلفن‌های هوشمند را برای کودکان زیر ۱۲ سال ارائه کردند.

این ابتکار توسط برخی مدارس این شهر و تعداد زیادی از والدین در منازل به اجرا درآمده است.

با وجود توصیه‌های تعداد زیادی از متخصصین رسمی اطفال در مورد عدم قرار گرفتن کودکان در معرض نمایشگرها، هنوز هیچ کشوری در این زمینه قانونی وضع نکرده است.

در ایرلند، شهر گری‌استونز با منع استفاده از تلفن‌های هوشمند برای کودکانی که هنوز وارد کالج نشده‌اند، ضروری دانسته است که به طور جدی به این موضوع بپردازد. اقدامی که کودکان کمتر از ۱۲ تا ۱۳ را دربرمی‌گیرد.

به گزارش گاردین برخی از مدارس این منطقه و والدین دانش‌آموزان از ماه گذشته «برای حفاظت کودکان خود از نگرانی‌های عمومی ناشی از صفحات نمایش و محتوای اینترنتی قابل دسترس برای بزرگسالان» این ممنوعیت را اعمال کرده‌اند.

این برای نخستین بار است که شهری در جهان چنین اقدام عمومی را علیه این مشکل همگانی اعمال می‌کند.

راچل هارپر، مدیر مدرسه سنت پاتریک با ابراز نگرانی در این‌باره گفت: «دوران کودکی کوتاه‌تر از همیشه می‌شود. شاهد درخواست کودکان ۹ ساله برای گوشی هوشمند هستیم. چیزی که پیشتر هرگز تصورش را نمی‌کردیم، در حال وقوع است.»

این اقدام محلی می‌تواند سایر شهر‌های ایرلند را نیز به انجام این کار تشویق کند. این چیزی است که استفان دانلی وزیر بهداشت ایرلند که خود نیز صاحب سه فرزند است، آن را می‌خواهد.

او در روزنامه‌ی آیریش تایمز در مورد تمایل خود به گسترش این طرح در سطح ملی نوشت: «ایرلند می‌تواند و باید رهبری جهانی باشد تا اطمینان حاصل کند که کودکان و جوانان از تعاملاتشان با دنیای دیجیتال آسیب نمی‌بینند.»

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها