تعداد بازدید: ۲۷۴
کد خبر: ۱۸۲۳۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۳ - 2023 13 October
سفر معاون رئیس جمهور به نی‌ریز
در سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به نی‌ریز، خط انتقال گاز هرات یزد به مشکان نی ریز با هزینه‌ای بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان افتتاح  شد.
author
روزنامه نگار: عابد نعمتی

در پی سفر هیئت دولت به فارس، داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشو نیز صبح جمعه ۲۱ مهر به نی‌ریز سفر کرد.

منظور و هیئت همراه پس از گلباران قبور مطهر شهدا، در سالن سینما استقلال حاضر شدند تا ضمن شرکت در جلسه‌ای با حضور مسئولان شهرستان و نمایندگان اقشار مختلف مردم، پروژه خط انتقال گاز هرات به مشکان را به شکل ویدئو کنفرانس افتتاح کنند.

در این جلسه، خسروانی فرماندار نی‌ریز به بخشی از مشکلات و نیازمندی‌های شهرستان از جمله زمین چمن، خشک شدن دریاچه بختگان، افت فشار برق، عدم تخصیص حق آلایندگی کارخانه گل‌گهر، بزرگراه نی‌ریز - سیرجان، تکمیل بیمارستان ۱۶۰ تخت‌خوابی و ساخت پانسیون و اختصاص آمبولانس به آن، راه‌اندازی درمانگاه شبانه‌روزی، تأمین اعتبار راه بنه‌کلاغی - حاجی‌آباد - بندرعباس و همچنین گردنه نقاره‌خانه، آبرسانی از خلیج فارس، بهسازی و توسعه محور نی‌ریز - بختگان و ... اشاره کرد.

در ادامه، مصطفی‌پور مدیرعامل مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز، حجت‌الاسلام فال‌اسیری، نصیرزاده نماینده نخبگان، فتاح‌پور نماینده کشاورزان، مظفری نماینده ورزشکاران، یزدانی نماینده ایثارگران، عباسی نماینده کارگران، صادقی نماینده سیمان خاکستری، رنجبر نماینده هنرمندان و صادق نماینده بانوان، مشکلات و درخواست‌های حوزه خود را بیان کردند.

توسعه صنعتی با پروژه ۳۰۰ میلیاردی

طهماسبی نماینده مجلس نیز به مسائلی از جمله خط راه‌آهن شیراز - گل‌گهر، دریاچه بختگان، گردنه چاه‌سبز، پل روگذر ورودی نی‌ریز، فاضلاب و لزوم اجرای پروژه آبخیزداری اسلام‌آباد پرداخت.

زارعیان مدیر مهندسی و اجرایی گاز استان فارس هم پروژه خط انتقال هرات - مشکان را عظیم توصیف کرد که با رفع افت فشار، می‌تواند توسعه صنعتی را در شهرستان به همراه داشته باشد.

در ادامه، داود منظور معاون رئیس جمهور عنوان داشت: «همه تلاش ما این است که تناسبی میان نیاز‌ها و منابعمان برقرار کنیم. اولویت ما تأمین و مهار آب مطمئن است، بعد از آن مسکن و سپس سلامت و درمان.»

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، در ادامه به مشکلات مطرح شده توسط حضار پاسخ داد.

متن کامل گزارش را در شماره ۳۰ مهر هفته‌نامه نی‌ریزان فارس بخوانید...

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها