تعداد بازدید: ۱۱۹
کد خبر: ۱۸۱۶۷
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۴ - 2023 06 October
نصب مجدد تصاویر شهدای نی‌ریز در معابر شهر، در چند هفته اخیر و با مناسب شدن شرایط دمایی، به همت واحد روابط عمومی شهرداری انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری نی‌ریز، این سازمان در سال ۱۳۹۷ برای اولین بار همه تصاویر شهدای نی‌ریز را در سطح معابر شهر با طراحی جدید و هنرمندانه نوسازی کرده بود.

در این پروژه، تصاویر سرداران و شهدای شهرستان با گرافیک نوآورانه‌ای در قالب نزدیک به ۱۰۰ قاب در معابر اصلی شهر نصب شده است. کلیه فرآیند‌های این پروژه، شامل تحقیق و مطالعات، ترمیم تصاویر، افزایش کیفیت تصاویر قدیمی با استفاده از رایانه، طراحی گرافیکی وچاپ و نصب تصاویر، توسط گرافیست‌های جوان نی‌ریزی و فعالان حوزه چاپ و نشر دیجیتال شهر نی‌ریز انجام شده است.

ترویج فرهنگ ایثاروشهادت از طریق توجه به یادمان‌های مختلف مربوط به شهدا در طول سال‌های اخیر مورد توجه شهرداری نی‌ریز بوده است.

نی‌ریز دیار دلاورمردان گردان همیشه سرافراز کمیل از لشکر ۳۳ المهدی (عج) است که در طول ۸ سال جنگ تحمیلی، با تقدیم ۵۰۰ شهید والامقام، ۱۳۰۰ جانباز صبور و ۵۲ آزاده سرافراز از مجموع ۵ هزار رزمنده اعزامی، نقش خود در دفاع از انقلاب و میهن اسلامی را به بهترین شکل ایفا نمود.

اجرای بوستان صحن شهدا، بهسازی و تکمیل یادمان شهدای گمنام شهرستان و طراحی ونصب تصاویر شهدا، از جمله اقدامات شهرداری در سال‌های اخیر است.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها