تعداد بازدید: ۱۳۸
کد خبر: ۱۸۱۲۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۱ - 2023 30 September

راه‌های ارتباطی:
واتساپ و تلگرام: ۱۸۰۸، ۸۰۰، ۹۱۷، ۰
دفتر: ۰۹۰۳، ۵۳۸۳ - ۰۷۱
رایانامه (ایمیل):neyrizanfars@gmail.com

شهرداری نی‌ریز

۱- اخیراً در بعضی از مناطق شهر، دو کوچه همجوار تبدیل به طرح ترافیک شده است. علت چیست؟

۲- لطفاً به سرویس‌های بهداشتی پارک معلم رسیدگی کنید.

یا روشنایی ندارند یا فلاش تانک خراب است یا مخزن مایع دستشویی خالی است.

۳- فکری به حال زباله‌های مسکن مهر کنید. به خدا از بوی بد و چهره نامناسبی که به وجود آمده، خسته شده‌ایم.

۴- چرا گشت بازرسی و نظارت بر سازمان حمل و نقل مسافر درون شهری شهرستان نی‌ریز را در هم ادغام نمی‌کنید تا مانند شیراز یک یا چند ماشین گشت اختصاص یابد و مردم مجبور نباشند حضوراً به دفتر مدیر عامل سازمان مراجعه کنند؟ اگر این طور شود، شهروندان می‌توانند شکایات خود را مکتوب به گشت‌ها اعلام کنند و مدیر عامل سازمان، پاسخ را مکتوب در سامانه ۱۳۷ شهرداری اعلام و یا در برنامه در شهر یا بازتاب شبکه استانی فارس تشریح کند.  

پاسخ شهرداری نی‌ریز:

۱- طرح تفصیلی شهر‌های کشور توسط وزارت راه و شهرسازی تهیه می‌شود.

موضوع مورد نظرتان را با ذکر جزئیات، به معاونت مهندسی شهرداری ارائه کنید تا پاسخ لازم را به حضورتان اعلام نماییم.

۲- ضمن تشکر از توجه شما شهروند محترم، موضوع حتماً پیگیری خواهد شد.

همچنین به اطلاع می‌رساند هر هفته چندین نوبت تعویض لامپ‌های شکسته یا مفقود شده توسط شهرداری انجام می‌شود.

مورد مشابه برای شارژ شدن مایع دستشویی نیز انجام می‌شود.

۳- سلام خدمت شما شهروند گرامی، زباله‌های تمامی مناطق طبق برنامه به صورت منظم جمع‌آوری می‌شود.

۴- با احترام به نظر شما شهروند محترم، فعلاً امکان راه‌اندازی گشت سیار نیست.

اما شما می‌توانید با تماس به سامانه ۱۳۷ شکایات خود را اعلام کنید تا پیگیری شود.

-----------//-----------

مخابرات - بخشداری پشتکوه - نماینده مجلس

برای پوشش اینترنت محدوده سیمان سفید تا سیمان خاکستری چه اقداماتی انجام داده‌اید؟ آیا این منطقه شاهد پوشش اینترنت خواهد شد؟

پاسخ روابط عمومی، امور رسانه و فضای مجازی دکتر طهماسبی:

با سلام خدمت شهروندان گرامی، در خصوص مطالبه شهروند عزیز قبلاً هم اعلام شد که سلسله مراتب اداری و چنین درخواست‌هایی باید از طریق دستگاه‌های اجرایی و متولی پیگیری شود و در صورتی که در مسیر این موارد مشکلی پیش بیاید که از توان شهرستان خارج باشد، قطعاً نماینده مجلس بنا به اعلام فرماندار محترم، از طریق ادارات کل استان و یا در سطح وزارتخانه پیگیری خواهد کرد.

-----------//-----------

ورزش و جوانان - هیئت اتومبیل‌رانی - مسئولان مربوط

با توجه به این که شهر نی‌ریز برای عموم جوانانش برنامه‌ای ندارد و تفریح جوان‌ها دور زدن و ویراژ دادن در خیابان‌های بسیار تنگ نی‌ریز است، آیا شایسته نیست پیست موتور و ماشین برای جوانان احداث کنید که هم سرگرم باشند و هم در محیطی کنترل شده همراه با آموزش انرژی خودشان را تخلیه کنند و به داخل شهر نکشانند؟ باور کنید با احداث پیست موتور‌سواری، عده‌ای را برای تماشا جذب می‌کنید که خود نوعی تفریح است و علاقه‌مندان به این ورزش شناسایی و پرورش می‌یابند و می‌توانند افتخار آفرینی کنند.

از طرفی با صرف هزینه‌ای اندک، جان عده زیادی را نجات خواهید داد.

پاسخ هیئت اتومبیل‌رانی:

با سلام و احترام، پیرو پرسش همشهری گرامی پیرامون احداث پیست موتورسواری و اتومبیلرانی به عرض می‌رساند سال‌های گذشته با پیگیری‌های نماینده وقت (آقای دکتر مسعودی) زمینی به همین منظور روبروی شهرک صنعتی ده فاضل اختصاص داده شد و نیز مسئولان شهر قول همکاری دادند که متأسفانه مساعدت لازم را به عمل نیاوردند.

عملیات اولیه تسطیح زمین با کمک پیمانکار و هزینه شخصی انجام شد و برای تأمین آسفالت به مشکل برخوردیم که متأسفانه با خلف وعده شهرداری مواجهه شدیم!  

ضمن این که در صدد هستیم به علت بعد مسافت زمین قبلی، درصورت همکاری مسئولان، پیست را به مکان نزدیکتر به شهر انتقال دهیم.

هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی با همکاری و حمایت همه‌جانبه نیروی محترم انتظامی و دادستان محترم، اقدام به ساماندهی موتور‌های سنگین نموده و طبق قوانین جاری کشور، موتورسواران باید فقط در روز جمعه با رعایت کامل اصول و تجهیزات ایمنی، زیر نظر هیئت و با تأیید نیروی محترم انتظامی اقدام به ترددِ استقامتِ جاده‌ای و یا حضور در مکانی محصور به عنوان پیست نمایند که در صورت رعایت نکردن این مهم توسط موتورسواران متفرقه و افراد غیر عضو، مسئولیت هر اتفاق و یا توقیف موتورسیکلت با هیئت نیست.

همان طور که مستحضرید، چه در خیابان و جاده و چه در بهترین پیست‌های موتورسواری و اتومبیلرانی دنیا، اگر مهمترین مسئله که داشتن تجهیزات ایمنی است رعایت نشود، قطعاً اتفاقات ناگواری دامن‌گیر ورزشکاران و خانواده‌ها خواهد شد.

پس از همین جا از رانندگان محترم کلیه وسایل نقلیه تقاضا داریم حتماً رعایت ایمنی و حرکت با سرعت مجاز بر اساس نوع و زیرساخت جاده‌های کشور را در اولویت قرار دهند تا شاهد حوادث ناگوار برای خود و دیگران نباشیم.
-----------//-----------

آقای امیرمحمد تصوری

در رابطه با بیلبورد‌های «شهر با ستاره‌هایش زنده است» باید بگویم که بهتر بود نام شهدا روی آن درج می‌شد.

پاسخ آقای امیرمحمد تصوری:

اساساً بیلبورد‌ها رسانه‌هایی چند ثانیه‌ای هستند که برای عابران سواره طراحی شده است؛ عابرانی که چند ثانیه‌ای بیشتر نمی‌توانند توجه‌شان را به این رسانه بدهند و بنابراین در همین مدت باید تمام پیام را دریافت کنند.

پس با این شرایط، تمام همّ و غمّ یک طراح پیام در بستر رسانه‌ای همچون بیلبورد‌های شهری، باید جلب توجه مخاطب و انتقال سریع پیام باشد که سادگی و استفاده از عناصر بصری جذاب و چینش صحیح آن‌ها در طرح رمز موفقیت در این چالش است. بر همین اساس در پویش ستاره‌های شهر که با هدف اکران تصاویر شهدا و رزمندگان نی‌ریزی در هفته دفاع مقدس و فضاسازی شهری در این ایام اجرا شد، از درج اسامی شهدا و رزمندگان در طرح‌ها صرف نظر شد؛ چرا که اولاً به علت ابعاد بیلبورد‌های شهری نی‌ریز و عکس محور بودن این پویش، در صورت درج اسامی مجبور می‌شدیم این اسامی را در ابعاد کوچکی بنویسیم که اساساً با توجه به ویژگی این رسانه که در بالا بیان شد، خوانده نمی‌شد و ثانیاً در برخی از تصاویر استفاده شده در این پویش، تعداد شهدا و رزمندگان به بیش از ده نفر می‌رسید که درج این تعداد از اسامی اساساً پیام محوری، تمرکز بر تصاویر و زیبایی طرح را خدشه‌دار می‌کرد.

-----------//-----------

جهاد کشاورزی

چرا در ایران همایشی بین‌المللی در رابطه با طلای سبز یعنی پسته و این محصول مهم و مطرح جهانی بر پا نمی‌شود و بنگاه‌ها و رسانه‌ها بی‌تفاوت و ساکتند؟

دنیا بود انگشتر و ایران ما او را نگین

پاسخ جهاد کشاورزی:

با سلام، هدف از برگزاری همایش‌های بین‌المللی، شناسایی و معرفی محصولات در سطح دنیا است که در حال حاضر پسته ایران به‌دلیل کیفیت برترش، در دنیا شناخته شده است و شهرت جهانی دارد.

ضمن این که ما قطب پسته ایران نیستیم و برای برگزاری جشنواره، سمینار و همایش‌های بین‌المللی، باید در استان کرمان و با هماهنگی اتاق بازرگانی و پسته کشور تصمیم‌گیری شود.

-----------//-----------

اداره گاز

چند سال است که مردم شهرک صدرا بدون گاز سر می‌کنند و کسی به داد آن‌ها نمی‌رسد.

لطفاً پیگیری کنید.

پاسخ اداره گاز:

با عرض سلام و خسته نباشید، احتراماً اداره گاز جهت گازرسانی به مناطق شهری، نیاز به نقشه تفکیکی از شهرداری و برای مناطق روستایی، نیاز به نقشه طرح هادی از بنیاد مسکن دارد تا در برنامه گازرسانی قرار گیرد.

-----------//-----------

منابع آب

آیا کارخانه فولاد مجوز حفرچاه دارد؟

پاسخ منابع آب:

سلام، بله، مجوز حفر جابه‌جایی چاه دارد.

-----------//-----------

توزیع برق - نماینده مجلس

با توجه به تغییرات اقلیمی سه شهرستان حوزه انتخابیه و کمبود آب و استفاده اجباری ساختمان‌ها از اسپیلت در تابستان، پیگیری شود تا سه شهرستان حوزه انتخابیه نیز مانند شهر‌ها و استان‌های مناطق گرمسیری، در لیست شهر‌های گرم و بسیار گرم قرار گیرند و از تعرفه پایین مصرف برق بهره‌مند شوند.

پاسخ توزیع برق:

با سلام، این موضوع بیشتر به نماینده مجلس ارتباط دارد.

پاسخ روابط عمومی، امور رسانه و فضای مجازی دکتر طهماسبی:

با سلام خدمت شهروندان گرامی، در خصوص مطالبه شهروند عزیز قبلاً هم اعلام شد که سلسله مراتب اداری و چنین درخواست‌هایی باید از طریق دستگاه‌های اجرایی و متولی پیگیری شود و در صورتی که در مسیر این موارد مشکلی پیش بیاید که از توان شهرستان خارج باشد، قطعاً نماینده مجلس بنا به اعلام فرماندار محترم، از طریق ادارات کل استان و یا در سطح وزارتخانه پیگیری خواهد کرد.

-----------//-----------

راه و شهرسازی - فرمانداری

لطف کنید صدای ما را به گوش مسئولان برسانید تا برای ما چاره‌ای بیندیشند.

قرار بود مسکن ملی را مخصوص اقشار کم درآمد بسازند.

ما متقاضیان مسکن ملی، همه از قشر ضعیف و کارگر و مستأجر هستیم. هر دو ماه یک بار می‌گویند ۴۰ یا ۵۰ میلیون تومان واریز کنید؛ اگر هم نداشته باشیم، حذف می‌شویم.

انگار که از حقوق و وضعیت مردم خبر ندارند.

یک کارگر که ماهیانه بین ۸ تا ۱۲ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند، حداقل ۴یا ۵ میلیون تومان اجاره می‌دهد و بقیه هم هزینه اقساط وام و خوراک و... می‌شود.

روی چه حسابی می‌تواند ماهیانه ۲۰ میلیون تومان پس‌انداز کند؟ اگر چنین درآمدی داشتیم که بی‌خانمان نبودیم.

شما را به خدا به گوششان برسانید تا حداقل وامی به ما اختصاص دهند.

اگر این طور باشد، متقاضی مجبور است بعد از این همه امیدواری، یا انصراف دهد یا امتیازش را بفروشد؛ تکلیف ما چه می‌شود؟

-----------//-----------

فرمانداری

خواهشمندیم تکلیف شهرک گلخانه‌ای سید‌الساجدین را بعد از ۸ سال مشخص کنید؛ هیچ کس پاسخگو نیست.

-----------//-----------

شورای ترافیک

نظر به وقوع چندین تصادف دلخراش در بولوار امام رضا، خواهشمندیم تعدادی سرعتکاه استاندارد در این بولوار و همچنین بولوار روبروی شهر سنگ، بولوار مدرس و بولوار مسکن مهر نصب کنید.  

-----------//-----------

شبکه بهداشت و درمان

چرا در آزمون وزارت بهداشت برای درمانگاه‌های روستایی بختگان پزشک عمومی استخدام می‌کنند؛ اما درمانگاه‌های شهری قطرویه و مشکان در شهرستان نی‌ریز با پزشک طرحی اداره می‌شود؟ البته در شهرستان استهبان نیز چنین است.

-----------//-----------

مسئولان مربوط

۱- لطفاً به منظور نخبه‌پروری و ارج نهادن مبادی ذی‌ربط، هر ساله در همایشی، چهره‌های ماندگاری، چون استاد سلیمی را انتخاب ومعرفی کنید.

۲- یک شهر را به خاطر چند تا مغازه خراب نمی‌کنند. روگذر جز‌و واجبترین پل‌هایی است که باید احداث شود؛ چون جان انسان‌های بی‌گناهی در همین سه‌راهی از بین رفته است. لطفاً این پل را هرچه سریعتر احداث کنید.

نی‌ریزان فارس

۱- خبری درج کرده بودید مبنی بر این که هزینه سرویس مدارس ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است.

شما نرخ مصوب را از کجا گرفتید؟ الان به ما گفتند ۵۰۰ هزار تومان.

می‌خواهم ببینم غیرقانونی می‌گیرند یا این که نرخ تغییر کرده است؟

نی‌ریزان فارس: با سلام و سپاس، رئیس شورای شهر اعلام کرده هیچ تغییری در میزان هزینه سرویس مدارس داده نشده است.

(به صفحه ۴ همین شماره مراجعه فرمایید.)

 ادارات، سازمان‌ها و نهاد‌هایی که در این شماره به سؤالات و انتقادات مردمی پاسخ نداده‌اند:

- مخابرات - بخشداری پشتکوه

-  ورزش و جوانان - راه و شهرسازی

- فرمانداری - شورای ترافیک

- شبکه بهداشت و درمان

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
0
0
سلام لطفاً از پلیس راه ، راهداری و ... سوال فرمایید چرا فکری برای راه دسترسی به پمپ بنزین طالبی نمی کنند در ورودی ها خاک ریختند که برخی از خودروها به شکل خطرناک روی آن رد شده و وارد جاده می شوند تا کسی کشته نشده لطفاً فکری کنید
نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها