تعداد بازدید: ۱۵۴
کد خبر: ۱۸۱۰۸
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۶ - 2023 25 September
در نشست مسئولان اداره کل حفاظت محیط زیست با مدیران سمن‌ها مطرح شد:
در جلسه مسئولان اداره کل حفاظت محیط زیست با مدیران سمن‌ها، مشکلات محیط زیستی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و هر کدام از مدیران سمن‌ها مسائل حوزه خود را مطرح کردند.

محمدجواد رنجبر مدیر انجمن میراث ماندگار بختگان با انتقاد از سدسازی‌های بی‌رویه که عامل اصلی خشکیدن تالاب‌‌های کشور است،گفت: «معمولاً سدها به نام توسعه ولی به کام سوداگران جانمایی و احداث می‌شوند. یکی از اهدافی که مافیای سدسازی در کشور اعلام کرده، مهار سیلاب‌ است؛ در صورتی که آمارها نشان می‌دهد طی چهار دهه گذشته، تعداد سدهای کشور ۳۰ برابر شده و تعداد سیل‌های جاری شده ۹ برابر فزونی داشته است. این در حالی که باید تعداد سیلابها کمتر می‌شد؛ نه بیشتر.»

مجلس فاتحه تالاب‌ها را برگزار کنید

مدیر انجمن میراث ماندگار بختگان در ادامه گفت: «طی ۱۰۰ سال گذشته نزدیک به ۷۰ درصد تالابها خشکیده و بقیه نیز به علت عدم مدیریت صحیح در حوزه آب، در حال خشک شدن هستند که تبعات بسیاری برای مردم و کشور به دنبال خواهد داشت؛ این در حالی است که متولیان امر همچنان بر طبل سدسازی می‌کوبند و بیش از ۵۰۰ طرح سدسازی را در دست مطالعه دارند. لذا پیشنهاد می‌کنیم که مجلسِ یاد مرگ و فاتحه تالابها را برگزار کنید.»

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها