تعداد بازدید: ۱۵۴
کد خبر: ۱۸۱۰۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۳ - 2023 23 September
ادعای مسئولان:
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در سطح سازمان غذا و دارو، گفت: هم اکنون انواع شیرخشک شامل شیرخشک‌های رگولار و رژیمی در داروخانه‌های شبانه‌روزی استان در دسترس شهروندان قرار دارد.

دکتر محمدجواد راعی با بیان این که در صورت عدم موجودی یکی از برند‌های مورد تقاضا در زمینه شیر خشک، شهروندان می‌توانند برند دیگری از شیرخشک را جایگزین کنند، افزود: در هفته گذشته با پیگیری‌های انجام شده، تعداد قابل توجهی از انواع شیر خشک‌های «ببلاک»، «آپتامیل» «نان» و «گیگوز» در استان توزیع شده است.

او در خصوص وضعیت فعلی شیرخشک در استان اظهار کرد: پس از برگزاری نشست‌های اضطراری و الزام شرکت‌های پخش دارویی در هفته گذشته، بیش از ۱۳۵ هزار قوطی شیر خشک به همه داروخانه‌های شبانه روزی و منتخب در استان ارسال شد.

او با بیان این که نوزادانی که دچار بعضی مشکلات نظیر آلرژی، رفلاکس و سایر اختلالات گوارشی هستند به شیرخشک رژیمی نیاز دارند، افزود: مردم شیرخشک‌های رژیمی را تنها با ارائه نسخه پزشک از داروخانه‌های منتخب و شبانه‌روزی دریافت کنند و در صورت وجود هرگونه مشکل، می‌توانند به شماره تلفن ۳۲۱۲۲۲۸۰ و یا ۳۲۱۲۷۸۸۱ تماس گرفته و از موجودی شیرخشک‌های مورد نیاز خود در داروخانه‌های استان مطلع شوند.

صحبت‌های دکتر راعی در حالی است که بررسی خبرنگار ما حکایت از ادامه کمبود شیر خشک در نی‌ریز دارد.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها