تعداد بازدید: ۲۰۵
کد خبر: ۱۸۰۹۳
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۱ - 2023 23 September
معاون فرهنگی و اجتماعی استان گفت: برای تردد فرزند خود به مدرسه، از سرویس‌های دارای مجوز و آموزش دیده استفاده کنید.  

سرهنگ کاووس محمدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن مهرماه و آغاز بازگشایی مدارس، والدین باید برای پیشگیری از آسیب‌پذیری فرزند خود در مسیر مدرسه به خانه، قوانین و مقررات خاص و در عین حال ساده و قابل درک برای کودکان وضع کرده و او را به اجرای دقیق آن ملزم کنند.

وی گفت: از کودکان نمی‌توان انتظار داشت که توصیه‌های ایمنی را همواره به یاد داشته باشند.

این وظیفه ما است که هنگام رانندگی، به آن‌ها که از ما الگو‌برداری می‌کنند، روش نظم و انضباط را آموخته و در اطراف مدارس، با دقت بیشتری حرکت و تردد کنیم و به فرزندان خود بیاموزیم که هنگام خروج از مدرسه، دلیلی برای عجله کردن وجود ندارد.

اگر کودک شما به سنی رسیده که به تنهایی از مدرسه به خانه بر می‌گردد، اطمینان حاصل کنید که از محل‌ها و معابر امن برای عبور از عرض خیابان استفاده می‌کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فارس اضافه کرد: فرزندان خود را با تابلو‌های راهنمایی و رانندگی آشنا کرده و نحوه عبور صحیح از عرض خیابان را به صورت عملی با آن‌ها تمرین و حتماً خطر مربوط به حرکت کردن از پشت خودرو‌های بزرگ و دور از میدان دید سایر رانندگان را به کودک گوشزد کنید.

سرهنگ محمدی یادآورد شد: اگر فرزندتان برای رفت و آمد از سرویس مدرسه استفاده می‌کند، نکات ایمنی از قبیل حضور به موقع در محل سوار شدن، لزوم توقف کامل خودرو هنگام سوار یا پیاده شدن، صحبت و شوخی نکردن با راننده و مسافران، بیرون نبردن سر و دست از پنجره و مواردی نظیر آن را به وی گوشزد کنید.

این مقام انتظامی با تأکید بر این که برای تردد فرزند خود به مدرسه، از سرویس‌های دارای مجوز و آموزش دیده استفاده کنید، گفت: سوار شدن بیش از ظرفیت در سرویس مدرسه ممکن است کاهش هزینه‌های شما را در پی داشته باشد، اما مصداق تخلف قانونی بوده و خطرآفرین خواهد بود.

وی با بیان این که پیاده‌رو‌ها در فصل بازگشایی مدارس سرشار از لبخند‌ها و بازی‌های شاد کودکانه است، افزود: به فرزندان خود بیاموزید که در مسیر مدرسه، از پیاده‌رو تردد کرده و مسیر‌های اصلی را به کوچه‌های خلوت و مسیر‌های میان‌بر ترجیح دهند.

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فارس به والدین توصیه کرد: مصادیق رعایت کردن قوانین مدرسه و احترام به حقوق سایر دانش‌آموزان را به فرزندان خود یاد دهید و به آن‌ها بیاموزید که اگر در مسیر مدرسه دچار مشکل شدند، بلافاصله مسئله را با شما یا مسئولان مدرسه در میان بگذارند.

هرگز به افراد غریبه اعتماد نکرده و در هر وضعیتی، از سوار شدن به وسیله نقلیه آن‌ها خودداری کنند.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها