تعداد بازدید: ۶۰
کد خبر: ۱۸۰۸۴
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۱ - 2023 23 September

یکی از موقعیت‌هایی که لباس در آن نقش حیاتی بازی می‌کند، مصاحبه‌های کاری است.

چیزی که در همان ابتدا توجه مصاحبه‌گر را جلب می‌کند، تیپ لباس پوشیدن شماست که می‌تواند نظر او را نسبت به شما مثبت یا منفی کند.

شما باید بازی را طوری بچینید که در همان اولین ثانیه‌های مصاحبه کاری، بدون برو و برگرد برنده میدان باشید.

برای برنده بودن باید بتوانید در همان ۳۰ ثانیه اول یعنی درست قبل از اینکه حرفی به میان بیاید تصویری درست از خودتان ارائه دهید و احترام مصاحبه کننده را برانگیزید.

باید تصویری محکم، با اقتدار، تأثیرگذار و البته راستگو و درستکار از خود به نمایش بگذارید؛ بنابراین باید سخت مراقب لباس پوشیدن‌تان باشید و فراموش نکنید سبک و سیاق لباس پوشیدن شما معتبرترین معرّفی است که می‌توانید بدون هیچ دردسری برای خودتان دست و پا کنید.

البته خوب لباس پوشیدن به معنای مرتب بودن و در نظر گرفتن زمان و مکان برای انتخاب نوع پوشش است نه عجیب و غریب پوشیدن! تا آن‌ها قبل از گوش دادن به حرف‌های شما با خودشان بگویند: «این کاره نیست، نفر بعدی!»

یک فرد موفق رنگ‌های مرده نمی‌پوشد، کفش‌های مرتب و تمیز می‌پوشد، در عطر و آرایش زیاده‌روی نمی‌کند، طلا و جواهرات زیادی از خودش آویزان نمی‌کند، موهایش همیشه مرتب است و دست‌کم دوبار در روز ظاهرش را در آینه چک می‌کند.

بدیهی است در اولین برخورد انتخاب کفش هم آداب خودش را دارد. خانم‌ها بهتر است به کفش‌های پاشنه‌دار فکر کنند البته نه کفش‌هایی با پاشنه‌های باریک ۷ سانتی! در این شرایط کفش‌هایی با پاشنه‌های پهن و بلندای حدوداً ۵ سانت خوب است مشروط بر آنکه سروصدای زیادی راه نیندازد


خانم یا آقا باید به انتخاب کفش‌هایی فکر کند که در عین آراسته بودن در آن‌ها احساس راحتی می‌کنید.

به خصوص خانم‌ها نباید این‌طور به نظر برسند که کفش‌شان مانع راه‌رفتن‌شان است.

اگر با کفش‌های پاشنه‌دار هم میانه‌ای ندارید دست‌کم به کفش‌های دانشگاهی البته از نوع رسمی‌اش فکر کنید.

خانم‌ها باید فکر پوشیدن کفش‌های عروسکی را از سرشان بیرون کنند و آقایان هم فکر پوشیدن کفش‌های کتانی را! واکس را هم فراموش نکنید، چون تمیزی کفش شما همانقدر مهم است که سبک و مدل آن.

کفش شما در اولین برخورد همیشه باید برق بزند!

در اولین برخورد‌ها باید رسمی بپوشید.

لباس‌های شسته‌رفته و بدون حواشی اضافه! وقتی سبک لباس رسمی را برای خودتان انتخاب می‌کنید به طرف مقابل‌تان نشان می‌دهید که قواعد بازی را بلدید.

پوشیدن یک کت‌وشلوار بی‌قواره که به تن‌تان گریه می‌کند یا دکمه‌هایش بسته نمی‌شود چیزی کم از حاضر شدن با لباس ورزشی ندارد.

شما باید سراغ یک کت‌وشلوار تمیز، مرتب، شق‌ورق و باقواره بروید. حتی می‌توانید بسته به نوع قرارداد یا مصاحبه به استفاده از دکمه سردست یا پوشت (پارچه‌ای که درون جیب کوچک کت جا می‌گیرد) هم فکر کنید.

با رعایت این نکته شما به طرف مقابل می‌فهمانید آمده‌اید که بازی را ببرید و با کسی هم شوخی ندارید! اما این رسمی پوشیدن در مورد خانم‌ها قواعد خاص خودش را دارد: یک مانتوی مناسب فصل یا حتی پالتوی نیم‌تنه با رنگ‌های گرم و پخته، یک شلوار پارچه‌ای راسته با خط اتوی درست و حسابی، یک کفش مناسب.

در این مواقع پوشیدن روسری بر شال برتری دارد، اما اگر ترجیح می‌دهید شال بپوشید حتماً به یک شال رسمی فکر کنید.

پوشیدن لبا‌س‌هایی با رنگ‌های شاد، تند و تیز تأثیر زیادی در روحیه شما دارد، اما وقتی یک موقعیت استثنایی مثل یک قرارداد کاری در میان است باید دست‌کم برای چند ساعت مصاحبه هم که شده ماجرای رنگ‌های شاد را فراموش کنید.

انتخاب کیف‌های چرم معمولاً هم در مورد خانم‌ها جواب می‌دهد و هم آقایان. کیف‌های چرم طرح دیپلمات معمولاً انتخاب خوبی برای آقایان هستند.

خانم‌ها هم می‌توانند سراغ کیف‌های دسته کوتاه بروند که ظاهری رسمی هم دارند.

در اولین برخورد بهتر است به جای رفتن سراغ زیورآلات عجیب و غریب به یک ساعت رسمی درست و حسابی فکر کنید.

استفاده از دستبند‌های پر زرق و برق و حتی انواع چرمی آن، در مورد آقایان آنقدر در ظاهر آن‌ها تأثیرگذار نیست که استفاده از یک ساعت مچی رسمی.

مدل موی سر هم بهتر است ساده باشد.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها