تعداد بازدید: ۱۶۶
کد خبر: ۱۸۰۲۰
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۰ - 2023 16 September

راه‌های ارتباطی:
واتساپ و تلگرام: ۱۸۰۸، ۸۰۰، ۹۱۷، ۰
دفتر: ۰۹۰۳، ۵۳۸۳ - ۰۷۱
رایانامه (ایمیل):neyrizanfars@gmail.com

آموزش و پرورش
چرا آب مدرسه برکت در انتهای بولوار نصر از یک هفته پیش قطع است؟ در آستانه آغاز سال تحصیلی، می‌دانیم که مسئولان مدرسه برای کار‌های جزئی با دبه از خانه‌های خود آب می‌آورند و دیگر نمی‌دانم برای نظافت مدرسه می‌خواهند چه کنند؟

اصلاً به نظر شما بدون آب می‌شود سال تحصیلی را شروع کرد؟

پاسخ آموزش و پرورش:
با سلام و احترام خدمت اصحاب رسانه و تشکر از منتقد محترم، با ارشادات فرماندار محترم و رایزنی‌هایی که با آبفا شهرستان صورت گرفت، با کمک و همکاری آبفا شهرستان، آب آموزشگاه مذکور وصل و الحمد‌ا... مشکل برطرف شد که لازم است از مساعدت مدیریت شرکت آبفا شهرستان تشکر کنیم.
-----------//-----------

شهرداری نی‌ریز
۱- آقای شهردار! شرم دارم این شعر را کامل بگویم؛ اما به مصرع دوم بسنده می‌کنم که «وای به روزی که بگندد نمک».

بیش از ۱۰ بار تماس گرفتیم؛ اما غافل از یک جو احساس مسئولیت... (مزین به آرم وزرات کشور، استانداری و شهرداری) تحت نظارت شما، هر روز ظهر وارد کوچه ۷ متری می‌شود و نصف کوچه را اشغال می‌کند. بر اثر لرزش و صدای مهیب خودرو، دیگر اعصاب و روانی برای اهالی کوچه باقی نمانده است.

وقتی شما که یک نهاد شبه دولتی و نیمه مردمی هستید این چنین عمل می‌کنید و هیچ ترتیب اثری نمی‌دهید، وای به حال عامه. ضمناً به همین دلیل چندین تصادف در انتهای کوچه با خودرو‌های آژانس مهدکودک رخ داده است.

۲- لطفاً سری به درختان پارک معلم بزنید. بیشتر درختانی که کنار وسایل بازی هستند، آفت و کرم‌های ریزی آورده‌اند که به مقدار زیاد دور تنه درختان هستند. ما به پارک رفتیم و اول متوجه نشدیم؛ اما بعد دیدیم فرشی که روی آن نشسته‌ایم، پر از کرم شده. بعد از جستجو متوجه شدیم از کنار درختان آمده‌اند. خواهش می‌کنم تا درختان خشک نشده‌اند، سم‌پاشی کنید که حیف است.

۳- لطفاً فکری به حال جوی آب ابتدای خیابان شهید مطهری (روبروی بانک ملی امام خمینی) کنید. زمانی که خیابان قدس سنگفرش می‌شد، فکری به حال شیب آن نکردند و مسئول واحد عمران همان جا پاسخ داد: به ما گفته‌اند خیابان قدس را درست کنید؛ ما کاری به خیابان شعله نداریم.

حالا آب زیادی جمع می‌شود و می‌گندد و از بوی تعفن، همه مغازه‌داران و مردم رهگذر در عذابند.

پاسخ شهرداری نی‌ریز:
۱- با سلام خدمت شهروند گرامی، موضوع مطرح شده توسط جنابعالی به هیچ شکلی تا به حال به واحد ماشین‌آلات شهرداری گزارش نشده بود. اما بعد از دریافت پیام، به صورت جدی به راننده متخلف تذکر داده شده و در صورت تکرار، با ایشان برخورد قانونی می‌شود.

۲- ضمن تشکر از شهروند محترم، موضوع اعلام شده با قید فوریت پیگیری می‌شود.

۳- باسلام خدمت شهروند محترم، هرچند جداول سطح شهر مخصوص هدایت آب‌های ناشی از بارندگی است واین جدول هم برای دفع آب ناشی از بارندگی مشکلی ندارد و هر چند این مشکل به دلیل رها کردن غیر مجاز فاضلاب خانگی در جداول سطح شهر است، اما در آینده به شرط تأمین اعتبار، جداول خیابان مذکور اصلاح خواهد شد.
-----------//-----------

شورای ترافیک - شهرداری نی‌ریز
در .. تریلر چند ده تنی و کفی را به داخل این کوچه می‌آورند و علاوه بر ریختن گازوئیل در سطح آسفالت کوچه و ایجاد مزاحمت دائمی برای همسایگان، زیر‌ساخت‌های شهرداری را هم نابود می‌کنند. نه تنها این مورد، بلکه در خیابان .. پر است از کامیون و تریلر. حتی اتوبوس را کنار خانه خود پارک می‌کنند. قرار بود با این افراد برخورد شود؛ چه شد؟

پاسخ شهرداری نی‌ریز:
موضوع در آخرین جلسه شورای ترافیک نیز مطرح و مصوب شده است. ان‌شاءا... در آینده عوامل ذی‌ربط با متخلفان برخورد مقتضی را به عمل آورند.
-----------//-----------

شهرداری نی‌ریز - شبکه بهداشت و درمان
من نمی‌دانم وظیفه کیست که به بهداشت شهر رسیدگی کند. شهرداری می‌گوید شبکه بهداشت و شبکه بهداشت به شهرداری ارجاع می‌دهد. محض رضای خدا کوچه‌های خیابان نواب صفوی را بررسی کنید؛ مخصوصاً .. که آب در کوچه رها می‌کنند و هر روز باید این مناظر را ببینیم. ما که اینجا زندگی می‌کنیم گناهی نداریم؟ وقتی با زبان خوش به وظایف شهروندی خود عمل نکنند، باید با روش دیگری برخورد شود.

پاسخ شهرداری نی‌ریز:
به اطلاع شهروندان محترم می‌رساند شهرداری نی‌ریز با همکاری اداره محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان، پلیس بهداشت را تشکیل داده و بار‌ها در منطقه مورد اشاره اخطاریه کتبی داده است که توجهی به آن نشده و به خاطر محدودیت قوانین، امکان برخورد قضایی وجود ندارد.

پاسخ شبکه بهداشت و درمان:
با سلام، به استحضار می‌رساند در دو سال گذشته بالغ بر ۵۰۰ اخطار ۶۸۸ طی بازدید‌های مشترک با کارشناسان شهرداری برای مردم آن محله صادر شده و تعداد زیادی نیز به مراجع قضایی معرفی و احکام متعددی جهت آن‌ها صادر شده که این اقدامات فقط برای چند روز در هر کوچه تأثیر‌گذار است. در هر صورت هماهنگی با شهرداری جهت بازدید مجدد از محل‌های ذکر شده انجام خواهد شد. در ضمن توصیه می‌شود در صورت وجود مشکل بهداشتی، شهروندان با سامانه مردمی ۱۹۰ تماس بگیرند و شکایت خود را ثبت کنند تا در اولین فرصت مورد بررسی قرار گیرد.
-----------//-----------

توزیع برق
۱- چرا صبح زود که هوا روشن می‌شود، در برخی خیابان‌ها و کوچه‌ها، لامپ‌های روشنایی معابر را خاموش نمی‌کنید تا در مصرف برق صرفه‌جویی شود؟

۲- سامانه پاسخگوی اداره برق خیلی دیر به ارباب‌رجوع جواب می‌دهد. وقتی می‌گوید یک نفر در انتظار، ۶ دقیقه طول می‌کشد.

پاسخ توزیع برق:
۱- با سلام و احترام، روشن و خاموش شدن روشنایی معابر شهری و روستایی مکانیزه و به وسیله ساعت نجومی و یا فتوسل نصب شده در پست‌ها صورت می‌گیرد. ساعت نجومی با یک برنامه میکرو پروسسوری می‌تواند طلوع و غروب آفتاب را تشخیص داده و سیستم روشنایی را کنترل کند. از این رو در صورت مشاهده روشن ماندن روشنایی معابر، خواهشمند است مراتب را با شماره ۱۲۱ اعلام کنید تا نسبت به تنظیم آن اقدام شود.

۲- سامانه پاسخگوی مذکور می‌تواند به صورت همزمان به ۳۰ نفر خدمات ارائه کند که این خدمات شامل راهنمایی و آنالیز و هدایت مشترکان به درگاه‌های مختلف است. در صورت نیاز به راهنمایی توسط کارشناسان، با توجه به تماس‌های قبلی ممکن است در صف انتظار قرار گیرد که معمولاً در زمان‌های قطعی برق مدت زمان آن بیشتر است و در صورت عدم نیاز به راهنمایی کارشناسان، امکان ثبت تمامی درخواست‌ها به صورت سیستمی و بدون اتلاف وقت امکان‌پذیر است.
-----------//-----------

منابع طبیعی
حدود دو کیلو‌متر بعد از .. اقدام به در آوردن درختان گز و بنه و کاشت حدود صد اصله درخت انجیر کرده‌اند که عمر آن‌ها بین پنج تا ده سال به نظر می‌رسد. این در حالی است که اطراف این درختان، درختان بومی محلی است و هر طور که به موضوع نگاه کنید، امکان خود مالکی این زمین جهت کاشت درخت انجیر وجود ندارد. 
سؤال بنده این است که چطور اداره محترم منابع طبیعی در طی این سالیان متوجه این موضوع نشده است؟ لطفاً پیگیری کنید. 

پاسخ منابع طبیعی:
با سلام، ممنون که اطلاع دادید؛ حتماً پیگیری می‌کنم.
-----------//-----------

شورای ترافیک
لطفاً در مسیر پلنگان و همان جایی که جاده دو تکه می‌شود (مکانی بین سه راهی هرگان و دهانه پلنگان)، تابلو‌های هشدار نصب کنید. چون خودرو‌ها متوجه نیستند و با سرعت بالا به این پیچ تند می‌رسند. همین چند روز پیش دو خودرو در این محل واژگون شد.
-----------//-----------

اتاق اصناف 
هزینه کافی‌نت چگونه محاسبه می‌شود که برای یک پروانه کسب ۳۴۰ هزار تومان دریافت می‌کنند؟
-----------//-----------

نماینده مجلس
۱- منتقد محترم! انتقاد شما در مورد محور نی‌ریز - قطرویه و گردنه نقاره‌خانه، در اختیار دفتر نماینده مجلس قرار گرفت.

۲- اسفند ماه سال گذشته دفتر دکتر طهماسبی از روکش آسفالت سه‌راهی مشکان در مجاورت سیمان سفید تا شهر مشکان خبر دادند و حتی نامه آن را نیز منتشر کردند. لطفاً از ایشان سؤال کنید این موضوع چرا اجرا نشده است؟
-----------//-----------

شورای ترافیک- فرمانده انتظامی
لطفاً راجع به معضل سرعت زیاد خودرو‌ها و موتورسیکلت‌ها در بولوار ولایت یا همان مسکن مهر گزارشی تهیه کنید. چون تبدیل شده به پیست مسابقه و سرعت. لطفاً به اداره راهنمایی و رانندگی هم پیشنهاد دهید که اگر به جای سرعتکاه، دوربین ثبت سرعت در دو نقطه برای لاین رفت و دو نقطه برای لاین برگشت تعبیه کند، این مشکل به راحتی حل می‌شود.
-----------//-----------

فرماندهی انتظامی
۱- از رئیس راهنمایی و رانندگی و مسئول پارکینگ خودرو‌های سنگین بپرسید ماشین‌های سنگین درون شهری که روزانه در شهر فعالیت دارند و باید چند بار به ماسه‌شویی مراجعه کنند یا داخل شهر بار ببرند و دوباره برگردند، چگونه باید به پایانه بروند و آنجا پارک کنند؟ کسی که چنین قانونی وضع می‌کند، باید یک تبصره هم برای چنین ماشین‌هایی بگذارد یا یک کد اختصاصی به آن‌ها بدهند و روی ماشین نصب کنند تا مشخص شود درون‌شهری هستند و نیاز نباشد هر روز جریمه شوند.

ماشینی که بار سنگین دارد و چند روز به جاده می‌رود و دو روز هم استراحت دارد، می‌تواند به پارکینگ برود؛ ولی این‌ها چگونه یک ساعت نرفته دوباره برگردند؟ لطفاً یک فکر اساسی کنید تا مشکل این افراد هم حل شود.
۲- رفت و آمد تریلر در خیابان کم بود، حالا پارک کردن آن را هم در خیابان طالقانی دیدیم. 
-----------//-----------

مسئولان مربوط
تکلیف ما مستأجران که دستمان تنگ است چیست و باید چه کار کنیم؟ مادر من یک زن ۶۲ ساله است که صاحبخانه گفته بلند شو یا ماهی ۳ میلیون تومان برای یک خانه قدیمی کاهگلی بده. نه آشپزخانه درستی دارد و نه ساختمان درستی. ۵۰ میلیون پیش با ۳ میلیون اجاره از کجا بیاورد؟ حال در کدام بنگاه خانه با این قیمت پیدا می‌شود؟ چرا ما باید این سختی‌ها را متحمل شویم؟
-----------//-----------

نی‌ریزان فارس
۱- تیم شنای دختران نی‌ریز به میزبانی استهبان، در تاریخ ۱۳/۵/۱۴۰۲ با تیم داراب و استهبان مسابقه داد و همه مقام اول آوردند. چرا خبر این مسابقه در نی‌ریزان فارس چاپ نشد؟

حتی اسامی آن‌ها را درج نکردید و با این که همه مقام اول آوردند، یک تقدیر و تشویق هم از آن‌ها نشد. درست است که ما خانواده‌ها برای تشویقشان کوتاهی نکردیم؛ اما درستش این بود که حتی اگر مقام نیاورده بودند، در روزنامه شهرمان چاپ شود.

این نسل می‌خواهد جامعه بعدی ایران را بسازد و می‌شد یک عکس دسته‌جمعی با حجاب از آن‌ها چاپ کرد؛ همان روز در استخر عکس با حجاب از آن‌ها گرفته بودند.

نی‌ریزان فارس: با سلام و سپاس، هیئت شنا هیچ اطلاعی به ما نداده بود. پس از دریافت انتقاد جنابعالی، پیگیری کردیم و در همین شماره (صفحه ۱۰) به چاپ رسیده است.

۲- جناب آقای شعبان‌پور! شما را به خدا به داد مردم دهچاه برسید. آب نداریم... هیچ کس به داد ما نمی‌رسد. پیرمردان و پیرزنان روستای ما چه گناهی کرده‌اند که آب ندارند؟

جنابعالی استاد دانشگاه من بودید و من همیشه از خوبی‌های شما یاد کردم. شما را به خدا منتشر کنید؛ شاید کسی به داد ما رسید. حق مردم دهچاه با این همه استعداد این نیست که به شهر‌های اطراف کوچ کنند.

نی‌ریزان فارس: با سلام و سپاس، در شماره ۴۴۶، مشکل آب دهچاه چاپ شد. امید است هر چه سریعتر مسئله حل شود.
-----------//-----------

پاسخ منابع آب:
با سلام، در پاسخ به سؤال مطرح شده در شماره قبل، به اطلاع می‌رساند: حریم قانونی رعایت شده است. اولین شرط حفر چاه، رعایت حریم و دوم تأمین آب شرب شیرین جهت استفاده عموم است و بعد فاصله و خط برق و شبکه آب.

پاسخ مخابرات:
با سلام، در پاسخ به سؤال مطرح شده همشهریان گرامی در شماره قبل، به عرض می‌رساند: همشهریان عزیز می‌توانند هرگونه پوشش نامناسب و یا عدم پوشش تلفن همراه و اینترنت همراه اول را با تماس به سامانه ۹۹۹۰ ثبت و شکایت کنند. ضمن این که باید به عرض اهالی بولوار بهار برسانیم سال گذشته شبکه تلفن ثابت در این محدوده اجرا شده و همشهریان عزیز می‌توانند با مراجعه به دفاتر سطح شهر و ثبت‌نام، از خدمات تلفن ثابت و اینترنت خانگی با سرعت بالا برخوردار شوند.

 ادارات، سازمان‌ها و نهاد‌هایی که در این شماره به سؤالات و انتقادات مردمی پاسخ نداده‌اند:
- شورای ترافیک
- اتاق اصناف
- نماینده مجلس
- فرمانده انتظامی

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
0
0
سلام لطفاً از اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سوال کنید روکش آسفالت جاده نی ریز مشکان که قول داده شده به کجا انجامید ؟!
نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها