تعداد بازدید: ۴۲
کد خبر: ۱۷۹۶۵
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۱ - 2023 09 September
جزئیات درمان رایگان سه دهک اول

معاون پیشگیری و خدمات پایه سازمان بیمه سلامت ایران، به تشریح جزئیات درمان رایگان سه دهک اول جامعه پرداخت.

فرشید عابدی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: تاکنون فقط بیمه سه دهک اول جامعه رایگان بود که بر پایه مصوبه دولت، از این به بعد درمان این افراد هم رایگان خواهد شد.

وی با عنوان این مطلب که درمان رایگان سه دهک اول فقط در بخش دولتی و از طریق نظام ارجاع اتفاق می‌افتد، افزود: فرقی نمی‌کند این سه دهک در کدام صندوق‌های بیمه‌ای باشند و تمامی افراد مشمول سه دهک اول، از خدمات درمانی رایگان در بخش دولتی برخوردار می‌شوند.

عابدی تأکید کرد: چنان چه این افراد برای دریافت خدمات درمانی به بخش خصوصی یا مراکز فاقد نظام ارجاع بروند، بر مبنای فرانشیز دولتی هزینه پرداخت خواهند کرد.

معاون پیشگیری و خدمات پایه سازمان بیمه سلامت ایران با عنوان این مطلب که خدمات درمانی رایگان فعلاً برای سه دهک اول در ۵۹ شهر کشور اجرایی شده است، افزود: اگر هموطنان سه دهک اول از طریق نظام ارجاع به بیمارستان وارد شوند، تمامی خدمات درمانی برای آن‌ها رایگان خواهد بود.

عابدی گفت: البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که ساکنان روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، داخل نظام ارجاع قرار گرفته‌اند و می‌توانند از خدمات رایگان برخوردار شوند.

وی با عنوان این مطلب که استفاده از خدمات درمانی رایگان برای سه دهک اول جامعه بدون هرگونه ثبت نام و… انجام می‌شود، افزود: دهک‌بندی طبق فهرست وزارت رفاه انجام شده و بر همین اساس نیز خدمات ارائه می‌شود.

عابدی در پاسخ به این سوال که آیا خدمات دندانپزشکی هم شامل خدمات رایگان می‌شود، گفت: خیر.

فعلاً آنچه در بیمارستان‌های دولتی ارائه می‌شود، همان است و ابلاغیه‌ای در این رابطه نداریم.

وی افزود: البته مراکز جامع سلامت روستایی، برخی از خدمات دندان‌پزشکی را رایگان انجام می‌دهند.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها