تعداد بازدید: ۹۴
کد خبر: ۱۷۹۵۹
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۱ - 2023 09 September
کافه خبر
کتاب هاله زارع نی‌ریزی برگزیده پنجمین دوره جایزه کتاب سال الوند شد.
خبرنگار: فاطمه زردشتی نی ریزی

به گزارش پایگاه خبری دانشگاه تربیت مدرس، در آیین پایانی این دوره که در مرکز تحقیقات زبان و ادبیات فارسی دانشگاه و با همکاری انجمن علمی نقد ادبی ایران برگزار شد، کتاب «به رنگ صدا» سروده نیلوفر بختیاری به عنوان کتاب سال به انتخاب «انجمن علمی نقد ادبی ایران» و کتاب «دست چپم از من جوان‌تر است» از هاله زارع نی‌ریزی به عنوان برگزیده کتاب سال به انتخاب «هیئت داوران» پنجمین دوره انتخاب شد.

بر اساس اعلام دبیر جایزه، در گام نخست، هیئت داوران پنجمین دوره جایزه کتاب سال شعر الوند، با بررسی مجموعه اشعار ارسال شده از سوی ناشران و شاعران به دبیرخانه این دوره، ۱۶ عنوان کتاب را جهت داوری نهایی جایزه معرفی کرد و برگزیدگان نهایی شامل نیلوفر بختیاری با کتاب «به رنگ صدا» به عنوان برگزیده بخش انجمن علمی نقد ادبی ایران و هاله زارع نیریزی، با اثر «دست چپم از من جوان‌تر است» به عنوان برگزیده شعر کتاب سال الوند هستند.

مجموعه شعر «دست چپم از من جوان‌تر است» سروده هاله زارع نی‌ریزی سال گذشته در ۹۵ صفحه توسط نشر سیب سرخ به چاپ رسیده است.

هاله زارع نی‌ریزی در گفتگویی اختصاصی با نی‌ریزان فارس بیان داشت:

جایزه ادبی الوند کاری از استان همدان است و امسال برای پنجمین دوره برگزار شده بود که در آن ۱۶ اثر شاعران معروفی نظیر عبدالحسین انصاری، زهرا محمودی، احمد میرقیصری، مریم جلالی، شهرام فروغی مهر، حمیدرضا شکارسری، سید مهدی نژادهاشمی و... برای شرکت در مسابقه بهترین کتاب سال، به مرحله نهایی راه یافته بودند که کتاب بنده یعنی «دست چپم از من جوان‌تر است» و همچنین کتاب «به رنگ صدا» سروده نیلوفر بختیاری، توانست از بین این ۱۶ اثر، عنوان بهترین کتاب سال را به خود اختصاص دهد.

وی افزود: این جایزه همه قالب‌های شعری در آثار شاعران را دربرمی‌گرفت و صرفاً مختص اشعار سپید نبود و توسط «انجمن علمی نقد ادبی ایران» برگزیده شد.

زارع نی‌ریزی گفت: داوران در این خصوص اشعار کتاب مرا بسیار خوب توصیف کردند و گفتند این کتاب، اکثر گزینه‌های انتخاب کتاب سال الوند را دارا بود.

 

هاله زارع نی‌ریزی برگزیده جایزه کتاب سال الوند

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها