تعداد بازدید: ۳۹۸
کد خبر: ۱۷۸۸۳
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۶ - 2023 31 August
این بار شهرداری با شریک جدید
شهردار نی‌ریز به همراه نایب رئیس شورای اسلامی و رئیس هیئات مذهبی شهرستان، برای اجرای پروژه بازآفرینی بافت تاریخی - مذهبی شهر نی‌ریز با دکتر محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران دیدار و گفتگو کرد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری نی‌ریز، در این جلسه، دستورات لازم برای اجرای پروژه بازآفرینی کاروانسرای تاریخی سروی، حمام و بازار تاریخی شهر، صحن شهدا و امامزادگان نی‌ریز توسط معاون وزیر راه و شهرسازی صادر شد.

در این دیدار طرفین در خصوص روش‌های اجرایی شدن بسته تشویقی شهرسازانه ۱۹ بندی در شهر نی‌ریز که در راستای سیاست‌های تشویقی کالبدی با هدف افزایش کیفیت زندگی شهروندان ساکن در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری از طریق بازآفرینی این بافت‌ها ابلاغ شده است و همچنین در خصوص پیشبرد اهداف قانون جهش تولید مسکن بحث و گفتگو نموده و دستورات معاون وزیر در مورد شهر نی‌ریز در این خصوص صادر شد.

این گزارش می‌افزاید: شهرداری نی‌ریز تا پیش از این بخشی از کاروانسرای تاریخی سروی را تملک نموده و همچنین قسمت قابل توجهی از پروژه بهسازی و مرمت بازارتاریخی ملکی‌دوزان را انجام داده است و پیش‌بینی می‌شود در قالب این پروژه مهم و با مشارکت شرکت بازآفرینی شهری ایران به عنوان مرجع اصلی و تخصصی اجرای پروژه‌های بزرگ بازآفرینی، این پروژه تا پایان دولت سیزدهم به بهره‌برداری کامل برسد.

نوشتنی است با هماهنگی شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی استان فارس، شهر نی‌ریز در لیست شهر‌های هدف بازآفرینی شهری قرار گرفته است. متقاضیانی که ملک آن‌ها در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری واقع شده، می‌توانند پس از اخذ پروانه ساختمانی، به منظور برخورداری از تسهیلات مذکور نسبت به ثبت تقاضا در سامانه ثبت‌نام تسهیلات بافت فرسوده به نشانی (facility.udrc.ir) اقدام کنند.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها